V 7 letech se proslavila, v 11 už měla problém s pitím. Drew Barrymoreová teď popírá zákony stárnutí

Herečka Drew Barrymoreová
Herečka Drew Barrymoreová
Foto: Showpix.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 2. 2021

Drew Barrymoreové (45) bylo pouhých 7 let, když se díky malé roli v dnes již kultovním filmu E.T. - Mimozemšťan celosvětově proslavila. Publikum si ji zamilovalo, ale malá herečka popularitu těžko snášela. V 11 letech propadla alkoholu, o rok později drogám a ve 13 letech si podřezala zápěstí a skončila v nemocnici. Drew si dala život dohromady a myslí si, že pobyt v léčebně bylo to jediné, co jí mohlo pomoct.

Ve svých prvních filmech se Drew Barrymoreová ukazovala světu jako rozkošné děvčátko, čím víc rostla, tím víc si uvědomovala tlak, který se slávou přichází a nevěděla, jak se s ním vypořádat. Kvůli svým závislostem a pokusu o sebevraždu už v 15 přicházela o příležitosti a v 16 letech musela pro peníze uklízet toalety.

Dnes je Barrymoreové 45 let a její život je tak srovnaný, že by jen málokdo řekl, že tato hvězda mohla kdy být na dně. "Myslela jsem si, že se nedožiju 25 let. Temnota mě ale nikdy úplně nepohltila, vždy jsem doufala, že je ve světě nějaké dobro. Nikdy jsem neudělala nic, co by mě k té smrti opravdu přiblížilo,“ vysvětlila herečka v rozhovoru pro deník The Guardian.

Drew byla rebelkou, která se bouřila proti pravidlům a která už jako dítě skončila na odvykací léčbě. "Matka mě tam nechala zavřít, ale naučilo mě to disciplíně. Celkem jsem tam strávila rok a půl, potřebovala jsem to, změnilo mi to život,“ přiznala Barrymoreová, která dnes pije s rozumem, drogám se vyhýbá a na sebevraždu nepomýšlí.

Pro herečku bylo zavření v léčebně šokem. "Nevěděla jsem, že mě tam matka pošle. Kdyby mi to řekla dopředu, utekla bych, nedovolila bych to. Jednou za čas mě navštívila a já jsem pochopila, proč to udělala,“ zavzpomínala Drew na nehezké časy.

Drew Barrymoreová si minulost nevyčítá a míní, že měla velký vliv na to, jakým člověkem je dnes. "Musela jsem to zažít. Uklidnila jsem se, zjistila jsem, co je skromnost a naučila jsem se respektovat ostatní. Nevěděla jsem, co je dobré a co je špatné. Dnes nacházím radost ve svých dětech a v možnosti pracovat, o kterou jsem se skoro připravila,“ dodala poučená herečka, na jejímž vzhledu se drsná léta nepodepsala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.