V 71 letech má štíhlou figuru a tvář bez vrásek. Miluju sladké, přiznala Petra Černocká. Dodržuje však několik zásad

Zpěvačka a herečka Petra Černocká
Zpěvačka a herečka Petra Černocká
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2021

Patří k legendám českého hudebního světa a rolí čarodějnice Saxany v kultovním filmu Dívka na koštěti si získala srdce obrovského množství diváků. Zpěvačka Petra Černocká (71) už oslavila sedmdesátku, přesto jako by popírala zákony stárnutí a nadále zůstává krásnou dámou, která neztrácí šarm. "Dvakrát týdně chodím nedaleko od domu na jógu, to mám kousek. A taky jsem majitelkou štěněte, se kterým chodím hned po ránu na pořádnou procházku. U mě je ale malér, že miluju rakvičky nebo zmrzlinu, kterým zkrátka neodolám," připustila pro ŽivotvČesku.cz.

Na pražském botelu Albatros se konalo předávání cen Mistr zábavního umění, kde se mezi hosty objevila i sympatická herečka a zpěvačka Petra Černocká. Všechny udivilo, jak jí to v bílé košili a šedivých kalhotách slušelo - těžko se dá věřit, že tato dáma už přesáhla věkem hranici sedmi dekád. Pro svůj mladistvý vzhled dělá jen několik podle ní základních věcí.

"Čistě náhodou dodržuji recept, na který narážím poměrně často. Základem je pokud možno dostatek pohybu a málo jíst. Četla jsem a přijde mi to rozumné, že člověk je vlastně postavený na hlad – nikdy v životě nebyly tak plné supermarkety jako teď, čili usuzuji, že by to bylo možné (směje se). Naši předci považovali hlad za sice poměrně nepříjemnou skutečnost, ale prospěšnou. Já když nemám ráno nebo dopoledne zrovna chuť, tak se nenajím. Ale u mě je malér, že to tedy doháním sladkostmi – rakvičkám nebo zmrzlině zkrátka neodolám," řekla Petra Černocká pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jak se znovu otevřela sportovní centra, využívá možnosti chodit cvičit i mimo domov.

"Dvakrát týdně chodím nedaleko od domu na jógu, to mám kousek. A taky jsem majitelkou štěněte, se kterým chodím hned po ránu na pořádnou procházku. Považuji to za naprosto normální »údržbu«. Kdybych měla návod, jak být do smrti nádhernou, tak bych to samozřejmě zpeněžila (směje se). Ale myslím si, že zásadní je mít také vyhovujícího, milého a slušného partnera, aby člověk v tomto věku pokud možno nebyl sám. Já jsem velmi upovídaný člověk, proto si potřebuju s tím druhým něco říct, když přijdu domů," popsala oblíbená zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Nezapomněla podotknout, že úsměv na tváři a dobrá nálada hrají v tom, jak člověk vypadá a působí také velmi významnou roli. "Je to hodně i o osobním naladění. Nesmíme být moc naštvaní – ne že by k tomu nebyl důvod, ale musíme si udržovat hladinu příjemného pocitu. Pak se možná stárne o něco pomaleji. I když já nejsem zas až takový zázrak, ten je pro mě například Marie Rottrová, která vypadá ve svém věku naprosto fantasticky a je stále nádherná," dodala Petra Černocká pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.