Martin Zounar ukázal tělo bez trička. Jde o dechberoucí proměnu. Jsem rád, že pupek je dole, raduje se. Popsal, jaký si určil cíl

Herec Martin Zounar
Herec Martin Zounar
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 9. 2021

Herec Martin Zounar (54) se začátkem roku rozhodl změnit svůj životní styl a shodit nadbytečné kilogramy. Drastickým dietám se vyhnul obloukem a raději kontaktoval odborníka. Jeho boj začal na váze téměř 120 kilogramů a do Vánoc si určil, že chce na váze vidět číslo 102. "Od února jsem shodil poctivých 13 kilogramů a k tomu přibyla čtyři kila svalové hmoty," řekl Martin Zounar pro ŽivotvČesku.cz.

Martin Zounar je aktuálně nejlépe známý z oblíbeného seriálu z lékařského prostředí vysílaného na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici. Jeho nepřehlédnutelné proměny si ale mohou všimnout spíše fanoušci, kteří navštíví některé z jeho představení. V jednom z nich dokonce odhazuje svršky a nyní se pochlubil snímkem ze zákulisí, na kterém je bez trička vidět, jak skvěle se mu podařilo zhubnout.

Pro oblíbeného herce není změna v jídelníčku a pohybovém režimu jen o hubnutí. "Já to mám v rámci procesu, který je nastaven v podstatě na rok. Není to jen hubnutí, je to životní styl. Jde o proces, který je o tom, že jíme a jak jíme. Počítám kilokalorie a kilojouly. Je to příjemná záležitost, protože nemám nic zakázáno, nedržím dietu a naopak si vybírám, co jím, kolik toho sním a jak se u toho hýbu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Martin Zounar.

"Chodím i cvičit, ale teď je to v rámci režimu představení trochu těžší. Každopádně tomu věnuji minimálně tři hodiny za týden a opravdu to funguje. Koktejlové diety ani nic takového neprovozuji. Hraji představení od sedmi večer do jedenácti, kdy mám větší výdej energie. Předtím se nedá úplně najíst, ale potom se člověk najíst musí. Není možné, aby od šesti večer do osmi do rána nejedl, to jsou bláboly. Jde o to, co jíte," vyvrátil herec pro ŽivotvČesku.cz mýtus, že jíst se má maximálně v šest večer.

Na počátku své hubnoucí cesty se Martin Zounar svěřil do rukou obezitologa. Jeho hmotnost nejde dolů tryskem, ale zdravým způsobem a stejně tak jde nahoru i svalová hmota. Oblíbený herec si navíc nemusí nic odpírat a zkrátka jen uvažuje nad velikostí porcí.

"Od února jsem shodil poctivých 13 kilogramů a k tomu přibyly 4 kilogramy svalové hmoty. Dá se říct, že se pohybuji kolem 106 a 107 a půl kily, ale to je normální věc. Přitom snídám, svačím, obědvám, svačím a večeřím. Všechno má svou kalorickou hodnotu, v hlavě už to trochu mám a vím, co a jak. Věřte, že si rád dám i zmrzlinu, pivo nebo prosecco. To všechno do toho patří v množství, které je rozumné a funguje. Nejsem člověk, který by řekl, že něco nemůžu, že to mám zakázané. To by moje hlava nevzala," pochlubil se pro ŽivotvČesku.cz Martin Zounar, jak se mu v hubnutí daří.

Oblíbený herec si zdravý životní styl už osvojil a rozhodně nehodlá couvat. Na následující měsíce si určil cíl, kterého by rád dosáhl. "Jsem rád, že pupek je dole. Tělo má nějaký rytmus, ale kdyby to šlo, rád bych se do Vánoc dostal na 102 kilogramů. To by bylo skvělé, znamená to půl kila za měsíc. Dal bych si tak k Vánocům hezký dárek," dodal Martin Zounar pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.