V Bratkovicích na Příbramsku unikl plyn. Tři muži se otrávili, dva jsou ve vážném stavu. Promluvila mluvčí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 3. 2021

Zásah záchranářů si vyžádal únik oxidu uhelnatého v Bratkovicích na Příbramsku. Na místo musela být dokonce přivolána Letecká záchranná služba, protože tři pracovníci se v odpoledních hodinách otrávili v průmyslové zóně. Stav dvou mužů je podle dostupných informací vážný. "Došlo k otravě třech mužů oxidem uhelnatým," potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby pro ŽivotvČesku.cz.

Transport vrtulníky si vyžádal zdravotní stav dvou ze tří pracovníků, kteří se otrávili oxidem uhelnatým v Bratkovicích na Příbramsku. Zdá se, že na vině je špatně zapojená elektrocentrála. Budova musela být po příjezdu hasičů odvětrána, protože oxid uhelnatý se řadí k bezbarvým jedovatým plynům, které jsou bez zápachu.

Je velmi nebezpečný v tom, že blokuje přenášení kyslíku krví, při jeho otravě je tak nezbytné podání kyslíku a v horším případě resuscitace. Dva muži jsou ve vážném stavu.

"Došlo k otravě třech mužů oxidem uhelnatým. Dva jsou ve vážném stavu a vyžádali si okamžitou lékařskou péči, jeden z nich byl napojen na plicní ventilaci. Dva muži byli letecky přepraveni do nemocnice v Praze a v Českých Budějovicích. Třetí byl nadýchán lehce a spíše k dovyšetření. Byl převezen do příbramské nemocnice," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Petra Effenbergerová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.