V Česku dostanete negativní facku, Řecko jsem si zamilovala, přiznala manželka Michaela Krmenčíka

Michael Krmenčík s manželkou Denisou
Michael Krmenčík s manželkou Denisou
Foto: Se svolením Denisy Krmenčík
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2021

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý (59) bude během EURA spoléhat také na umění a sílu útočníka Michaela Krmenčíka (28). Ten momentálně jedná o nové smlouvě a je otázkou, zda se vrátí do Česka, nebo ho čeká další zahraniční štace. Hráčova manželka Denisa Krmenčík promluvila o tom, kde by měla ráda nový domov. Nebránila by se zůstat i v Řecku, kde její manžel končil sezonu v týmu PAOK Soluň. "Líbí se mi, že Řekové se pořád smějí a i když měli roušky, tak bylo vidět, že jsou nabití optimismem," řekla pro ŽivotvČesku.cz manželka fotbalového reprezentanta.

Deniso, váš manžel je kmenovým hráčem Brugg, ale z Řecka, kde byl na hostování, se do Belgie vracet moc nechce. Už se nechal slyšet, že zájem o jeho služby projevily Slavia i Sparta. Kde byste ráda zakotvila vy, kdyby rozhodování bylo jen a pouze na vás?

V Soluni mě nadchli lidé, ta povaha se nedá s Belgií srovnat, přišlo mi, že v Bruggách jsou všichni studení. Když jste v zahraničí, tak si chcete udělat nějaké přátele, v Řecku to jde lépe, všichni lidé tam jsou otevření. V Soluni jsem šla po ulici a hned mě lidé oslovovali, každý chtěl prohodit pár slov a to ani netušili, že jsem manželka fotbalisty. Líbí se mi, že Řekové se pořád smějí a když měli roušky, tak bylo vidět, že jsou nabití optimismem. Taková přátelská atmosféra není ani v Česku a o Bruggách nemluvě.

Nejraději byste tedy zůstala v Řecku, je to tak?

Nejraději bych ještě rok či dva zůstala v Řecku. Nyní jsme přijeli do Česka a já šla nakoupit a hned člověk dostane »facku«, jak se na něj valí ta negativní energie. Lidé tady mlčí a je to jiné, znovu opakuji, že v Řecku nás opravdu okouzlili lidé. Na jednu stranu si to umím v Řecku ještě představit, na straně druhé ale pořád tíhneme k českému domovu. My jsme v zahraničí teprve přes rok a pořád se stěhujeme, navíc pokaždé jiný jazyk - v Soluni řečtina, v Belgii vlámština. Pořád zažíváme nové věci a vlastně jsme se za krátký časový úsek museli čtyřikrát stěhovat. V Česku je všechno jednoduché, umíte jazyk, víte, na koho se obrátit při problémech. Možná to na první pohled nevypadá, ale život v zahraničí jednoduchý není. Řecko i Česko by tedy byly skvělé, ale rozhodně se už nechci vracet do Belgie.

První utkání české fotbalové reprezentace na EURU mělo dva hrdiny - střelce Patrika Schicka (25) a gólmana Tomáše Vaclíka (32), který zneškodnil několik velkých šancí domácího skotského výběru. Doma ve španělské Seville českému brankáři fandila také manželka Martina a dcery Nicole a Mellisa. "Už během zápasu mi chodilo mnoho pochvalných zpráv na jeho výkon. Zprávy jsem si zakázala otevírat, ať to nezakřiknu, ať se neradujeme předčasně," prozradila Martina Vaclíková pro ŽivotvČesku.cz.

Michael Krmenčík několikrát zmínil, že velkou oporou pro jeho kariéru je rodinné zázemí. Melanie je ještě maličká, ale Claudii jsou už více než tři roky. Už vaše starší dcera vnímá, že táta je fotbalista?

Už na zápasy kouká, pobíhá před televizí v dresu a je ráda, když se na obrazovce objeví táta. Mrzí mě, že jsem ji teď dlouhou dobu nemohla vzít na stadion, na fotbale v hledišti byla, když jí byl rok a půl a to ještě nevnímala. V Belgii jsme s manželem dres s jeho jménem nestihli pořídit, dres Soluně doma máme, ale nejvíce si oblíbila barvy Viktorie Plzeň, na plzeňský dres nedá dopustit.

Nosí si váš manžel práci domů? Přijde po zápase a hned na vás začne »​valit«, jak to na hřišti vypadalo?

Michael si práci domů vůbec nenosí, o zápasech doma prostě nemluví. Je na něm vidět, že ho třeba mrzí prohrané utkání, ale nechá fotbal na prahu a doma žije pro děti. Upřímně řečeno, u nás na nějaký smutek ani není prostor, máme dvě dcery a jakmile táta přijde domů, tak na něj skočí. Manžel nemá doma čas, aby se trápil kvůli fotbalu.

V pondělí čeká na vašeho muže a další kluky z národního týmu první soupeř na turnaji. Jak podle vás zápas se Skotskem dopadne?

Já tipuji, že vyhrajeme 2:1. Manžel a všichni další kluci si uvědomují, že postup ze skupiny bude hodně těžký, ale věří tomu, že uspějí. Podle mě utkání proti Skotsku bude klíčové, když ho kluci vyhrají, tak je to hodně nakopne.

Předpokládám, že po turnaji, ať už dopadne jakkoliv, pojedete na dovolenou...

To se ještě uvidí. Manžel na dovolenou chce, já na tom netrvám, já jsem nacestovaná opravdu hodně. Vše bude záležet, komu to podepíše a kde ho čeká další angažmá. Pořád nevíme, zda podepíše v Česku, nebo zda nás čeká další pobyt v zahraničí. Pak je taky otázkou, jestli od nového klubu nějakou dovolenou vůbec dostane. Proto si myslím, že prioritu má podpis smlouvy a pak budeme řešit cestování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.