V době, kdy žhář z Bohumína zapálil byt, byl pod vlivem alkoholu. O život přišlo 11 lidí

V bohumínském panelovém domě zemřelo 11 lidí.
V bohumínském panelovém domě zemřelo 11 lidí.
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2020

Ze založení požáru policie v pondělí obvinila čtyřiapadesátiletého muže. Soud ho v úterý poslal do vazby. Podle státního zástupce zapálením bytu řešil dlouhodobé spory s rodinou. V bytě zemřel jeho syn, manželka i vnuk. Celkem si požár vyžádal 11 mrtvých. Jak sám uvedl, při činu byl pod vlivem alkoholu.

Žháře v úterý přivedla k soudu ozbrojená eskorta, na sobě měl neprůstřelnou vestu i přilbu. To vše kvůli obavě, že by se mu někdo chtěl pomstít. Soud ho nakonec poslal do vazby. Hrozí mu doživotní odnětí svobody. Ve středu byl muž převezen do Vazební věznice Praha Pankrác.

Motivem útoku čtyřiapadesátiletého Zdeňka K. byly rodinné spory. Chtěl se mstít. V době, kdy šel útok, provést, byl podle svých slov opilý. Sám poté, co ho policie zajistila, uvedl, že ale nikoho nechtěl zranit, šlo o akt pohrůžky. Dále také podle dozorujícího státního zástupce uvedl, že chtěl spáchat sebevraždu motorovým vozidlem.

Zdeněk K. zapálil byt v 11. patře panelového domu svého syna, kde po rozchodu s ním žila i jeho manželka. V bytě se ve chvíli, kdy žhář polil bytové dveře hořlavinou a zapálil je, nacházelo 15 lidí. Dvanáct dospělých a tři děti se účastnili oslavy narozenin. Oheň se vlivem akcelerátoru hoření, mluví se o benzínu, rozšířil velmi rychle. Lidem uvnitř šlo prakticky o vteřiny...

V bytě zemřeli tři dospělí a tři děti, pět dalších lidí zahynulo, když se před rychle šířícím se ohněm snažili zachránit skokem z okna z 11. patra domu. Čtyřem lidem se podařilo před plameny uniknout na balkon sousedního bytu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.