V dospívání vážil děsivých 130 kilogramů. Pak přišla změna. Dnes je z bronzového slavíka pohledný muž

Rapper Raego v době, kdy vážil 130 kilogramů a dnes
Rapper Raego v době, kdy vážil 130 kilogramů a dnes
Foto: Se svolením Raega
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2022

Když si člověk jde za svým snem, dokáže mnohé změnit. Příkladem toho je rapper Raego vlastním jménem Ladislav Pham (34), který si v loňském roce převzal bronzového slavíka v anketě Český slavík. Málokdo totiž tušil, že nadaný umělec s citem pro kvalitní hudbu v mládí vážil 130 kilogramů. Teď se ale pochlubil, jakou proměnou prošel. "Byla to pro mě osobně těžká doba, než jsem si uvědomil, že jen já mohu věci změnit," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz hudebník ohledně své tělesné transformace.

Před lety mu dělalo problém vyjít pár schodů, dnes je hravě vyběhne. Řeč je o období, ve kterém nadaný hudebník zjistil, že sehnat ideální velikost oblečení může představovat problém. Šlo mu o zdraví.

Po pubertě ale přišla změna, za kterou stálo velké úsilí. Interpret, který před časem s Lucií Vondráčkovou (42) nazpíval duet, se dnes může pochlubit zcela jiným tělem.

"Změnil jsem u sebe hodně věcí. Zejména stravovací návyky a začal jsem se hýbat. Změna nebyla hned znát, chvíli to trvalo, ale svého cíle jsem dosáhl," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz Raego za dobou přibližně před patnácti lety.

"Dnes chodím pravidelně cvičit, což mi pomáhá cítit se pořád dobře. Když se ohlédnu, tak hlavní motivací mi bylo, že mi šlo o zdraví. Hlavně jsem sám sobě chtěl dokázat, že na to mám. Dnes vím, že to je všechno v hlavě, a když člověk chce, může věci měnit," dodal pro ŽivotvČesku.cz talentovaný hudebník, který dnes váží takřka o polovinu méně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.