V Jenštejně na dívku zaútočil zřejmě chřestýš. Čekáme na příjezd experta, hada hledáme, řekl starosta

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Trans Hospital
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 1. 2021

V obci Jenštejn u Prahy došlo k události, která na začátku ledna není v Česku rozhodně obvyklá. Na osmiletou dívku tam zaútočil zřejmě chřestýš. "Hada hledáme, čekáme na příjezd herpetologa," uvedl pro ŽivotvČesku.cz starosta Norbert Hlaváček.

Podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz do Jenštejna u Prahy odjel v pátek večer expert, aby posoudil, co se u jednoho z domů opravdu stalo.

V Jenštejně měl osmiletou dívku kolem 17. hodin uštknout had, který se údajně objevil na zahradě. První zprávy z nemocnice hovoří o tom, že by se mělo jednat o cca dvoumetrového chřestýše.

"Hada hledáme. V tuto chvíli čekáme na příjezd herpetologa. Poradíme se nad dalším postupem," uvedl pro ŽivotvČesku.cz v pátek pozdě večer starosta obce Norbert Hlaváček.

"Pozor, v Jenštejně na Zlatnické asi došlo k útoku hada, který měl uštknout holčičku. Z nemocnice je údajně potvrzeno uštknutí chřestýšem," napsal starosta na svém facebookovém profilu.

Pozor, v Jenštejně na Zlatnické asi došlo k úniku hada, který měl asi před hodinou uštknout malou holčičku, z nemocnice je údajně potvrzeno uštknutí chřestýšem.

Zveřejnil(a) Norbert Hlaváček dne Pátek 1. ledna 2021

"Dítě školního věku bylo uštknuto hadem. Naštěstí nebylo v přímém ohrožení života. Dítě bylo v době příjezdu záchranářů při vědomí a po ošetření transportováno do motolské nemocnice," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.