V minulosti byl miláčkem žen. Na stárnutí jsem se těšil, užívám si ho, říká šedivý Richard Gere

Herec Richard Gere
Herec Richard Gere
Foto: Showpix.cz

Stejně jako spousta dodnes obsazovaných herců byl i Richard Gere (71) v minulosti miláčkem žen. Od roku 2017 si ve filmu nezahrál, ale uvědomuje si, že role z Pretty Woman, Nevěsty na útěku nebo Chicaga zůstanou nezapomenuté. Dnes má našetřeno a raději než práci se věnuje dvouletému synkovi a užívá si stárnutí. Na to se podle svých slov díky otci těšil.

V 90. letech byl Richard Gere jedním z hollywoodských miláčků žen, velko zásluhu na tom nesou jeho role v romantických komediích, široký úsměv a vřelý pohled. Z někdejšího lva salónů je dnes stříbrná liška, která nelituje, že nabídky se už nehrnou. "Ve třech dekádách jsem byl dost úspěšný na to, abych si neúspěch dnes mohl dovolit,“ řekl optimisticky v rozhovoru pro magazín Hollywood Reporter.

Gere o sobě smýšlí jako o obyčejném člověku. "Lidé jen jednoduše ví, kdo jsem. Nepovažuji se za bohatého a slavného, mám jen rád svou práci. Pozlátko mě nezajímá,“ vysvětlil se skromností sobě vlastní deníku The Guardian.

Může se zdát, že jako otec dvouletého synka si Richard svůj věk nepřipouští, ale opak je pravdou. "Na stárnutí jsem se těšil a užívám si ho. Můj otec byl v 95 letech fyzicky i psychicky v kondici, jen o něco pomalejší, ale to k tomu patří. Také už se nehýbu tak, jako před lety, ale myslí mi to,“ zamyslel se s elegancí stárnoucí herec.

Pro Richarda je důležitější psychická kondice, na té fyzické mu tolik nezáleží, naopak psychickou procvičuje denně. "Medituji každý den, chci to, baví mě to a potřebuji to. Nahlížím do své mysli, nesoustředím se na okolní svět,“ přiznal duchovně založený herec.

Film Mumie a jeho pokračování s názvem Mumie se vrací patří mezi kladně hodnocené snímky s...

S přicházejícím věkem nejvíce oceňuje, že se postupně uklidňuje. "Vztek ve mně je menší a menší. Nebojím se brečet, i když muži, hlavně v mých časech, byli učeni opaku. Naposledy jsem plakal nedávno, když jsem si uvědomil, jak hodní k sobě lidé umí být,“ dodal Richard Gere, který se řídí svými emocemi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.