V mládí prošla šikanou, nyní svobodná matka zvedá 170 kilogramů na benchpressu. Na internetu si vydělá téměř půl milionu měsíčně

Kulturistka a modelka Kristina Parksová Fernandezová
Kulturistka a modelka Kristina Parksová Fernandezová
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 3. 2023

V dětství si Kristina Parksová Fernandezová (42) prošla šikanou, která ji stála sebevědomí i pěkné vzpomínky. Později jí do života vstoupil sport, konkrétně fitness a posilování, díky kterým postupně nabyla ztracenou sebedůvěru. Dnes si svobodná maminka tří dětí vydělá královské peníze prodejem svých odvážných fotografií na k tomu určené internetové platformě a žije život snů. "Svou práci miluji, protože mi dává velkou svobodu být mámou na plný úvazek. Řekla bych, že je to perfektní," uvedla Kristina pro server Media Drum World o svém životním stylu, který jí naprosto vyhovuje, a prozradila podrobnosti o své životní cestě.

Když se trojnásobná matka Kristina Parksová Fernandezová z Chino Hills v Kalifornii rozešla s manželem, který jí zanechal tři děti, které poté musela živit sama, rozhodla se svou novou živnost vybudovat kolem svých svalů. Na internetu začala prodávat své fotografie a videa, která jsou určená pro milovníky žen s vyrýsovaným svalstvem. Nejedná se však o »hanbaté« materiály, ale pouze lehce odvážné snímky, které stále ponechávají nějaký prostor pro fantazii.

"Točím videa pro milovníky svalů, mám své hranice. Nikdy nenatáčím obsah pro dospělé, i když si řada lidí myslí že ano. Vše je založeno především na síle, dobré kondici a tělesné kráse. Moji přátelé a rodina to chápou a podporují mě. Možná bych byla velmi bohatá, kdybych vytvářela i neslušný obsah, ale myslím, že takto si také žiju velmi dobře," vysvětlila sympatická influencerka pro web Media DrumWorld.

Životní příběh Kristiny je poměrně smutný. Od svých osmi let se totiž musela potýkat se šikanou, která se jí pochopitelně velmi dotýkala. Později začala posměšky a ústrky ostatních dětí obracet na humor, aby se tak uchránila. Během dospívání také začala hodně cvičit, což vedlo k tomu, že si vybudovala svou muskulaturu, která se stala doslova její zbrojí.

"Moji nejbližší znali jen zábavnou Tinu a neuvědomovali si, před jakým trápením se ve škole skrývám. Opravdu si myslím, že hledání uznání a dokonalosti mě přivedlo na cestu ke kulturistice," vysvětlila vysportovaná trojnásobná maminka.

Dlouhou dobu se ale potýkala s nezdravým vztahem k jídlu, byly doby, kdy nevážila ani 60 kilogramů a jedla pouze jednou denně, ale čas od času propadala záchvatům přejídání. Ve věku 35 let si řekla, že to by stačilo. Nastavila si velmi přísný režim, který zahrnoval vstávání do posilovny ve čtyři ráno. Ten jí pomohl dostat se do její životní formy.

"Jím šestkrát denně striktně čistou stravu spolu s tréninkem s těžkými váhami. Obvykle vstávám ve 4 hodiny ráno a dělám 90 minut kardio nalačno, pak jdu do posilovny na posilování. V průběhu let jsem upravila svůj jídelníček a trénink tak, aby odpovídal mým cílům, takže vše záleží na momentální situaci, ale vždy jsem přísná a disciplinovaná. Nikdy nevynechám žádný trénink," popsala svou denní rutinu Kristina, která nyní váží 82 kilogramů, přičemž zhruba 19 kilogramů z toho tvoří svalová hmota.

I přes to, jak dlouhou a strastiplnou cestu za vynikající kondicí Kristina ušla, každý den se na internetu setkává s kritiky, kteří jí nevybíravě dávají najevo, jak moc se jim její postava nelíbí. Sympatická sportovkyně se ale snaží nic si z toho nedělat.

"Ukazuje mi to, že dokonalost neexistuje a nikdy se nemůžete zavděčit všem. Nevadí mi to a je mi líto lidí, kteří jsou sami se sebou tak nespokojení, že se musí snažit ubližovat druhým, aby se cítili lépe ve svém příšerném životě," uzavřela Kristina Parksová Fernandezová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.