V neděli a v pondělí je státní svátek. Jak budou mít obchody po nouzovém stavu otevřeno?

Jak budou mít přes svátky otevřeno obchody?
Jak budou mít přes svátky otevřeno obchody?
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2020

Neděle i pondělí budou dny, na které připadají svátky. Řada lidé kvůli vládním opatřením a následnému rozvolňování netuší, jestli budou obchody otevřené. Realita je aktuálně taková, že během těchto svátků obchody nemusí zavírat. Pokud se tak stane, je to čistě na jejich rozhodnutí.

Nouzový stav před několika týdny skončil a všechny obchody se vrátily do běžného provozu. Přestala také platit řada opatření.

Na neděli 5. července vychází Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, v pondělí 6. července si Češi připomínají upálení mistra Jana Husa.

Jde o dny, kdy si už nikdo nemusí lámat hlavu, jestli nakoupí či v obchodních centrech budou menší obchody zavřené. Během těchto dvou svátků mohou mít podle zákona obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních otevřeno.

Větší obchody se kvůli státnímu svátku uzavřou následně až na Den české státnosti - tedy 28. září.

Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje – 5. července: otevřeno

První ze dvou oblíbených letních státních svátků připomíná příchod Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu. Připadá na 5. července. Je dle zákona státním svátkem.

Den upálení mistra Jana Husa – 6. července: otevřeno

Upálení mistra Jana Husa, římskokatolického kněze a náboženského myslitele koncilem v Kostnici dne 6. července 1415, je dle zákona státním svátkem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.