V neděli budou nejsilnější bouřky z celých prázdnin. Nárazy větru dosáhnou 100 km/h, uvedli meteorologové

Meteorologové očekávají silné bouřky.
Meteorologové očekávají silné bouřky.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 8. 2020

Meteorologové vydali výstrahu před velmi silnými bouřkami, které hrozí zejména ve východních částech Česka. Mohou je doprovázet přívalové srážky, ale i krupobití. V neděli se dočkáme patrně nejsilnějších bouřek za celé prázdniny, objeví se výrazné teplotní rozdíly. A vítr na části našeho území bude dosahovat rychlosti 100 km/h.

"V sobotu ve večerních hodinách a v druhé polovině noci očekáváme silné bouřky na Moravě a ve Slezsku. Úplně nejsilnější bouřky budou během neděle, a to nejsilnější z celých prázdnin," zdůraznila meteoroložka Dagmar Honsová.

"V sobotu bude na nárazech větru okolo 75 až 80 km/h a na 40 milimetrech srážkových úhrnů. V neděli na Moravě a ve Slezsku budou bouřky dosahovat v nárazech až 100 km/h a srážkové úhrny budou nejméně 50 milimetrů, očekáváme i silné krupobití," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle meteorologů budou bouřky v sobotu přecházet do vydatných dešťů, hrozí lokální povodně. V neděli pak hrozí zvednutí hladin řek a menších toků. Zároveň meteorologové očekávají výrazné teplotní rozdíly. V neděli dosáhne rtuť teploměru k 16 stupňům Celsia na Karlovarsku, na Moravě až ke 32 stupňům Celsia.

"Za všechno může frontální rozhraní, které je nad územím Česka," dodala Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.