V neděli budou nejsilnější bouřky z celých prázdnin. Nárazy větru dosáhnou 100 km/h, uvedli meteorologové

Meteorologové očekávají silné bouřky.
Meteorologové očekávají silné bouřky.
Foto: Pixabay.com

Meteorologové vydali výstrahu před velmi silnými bouřkami, které hrozí zejména ve východních částech Česka. Mohou je doprovázet přívalové srážky, ale i krupobití. V neděli se dočkáme patrně nejsilnějších bouřek za celé prázdniny, objeví se výrazné teplotní rozdíly. A vítr na části našeho území bude dosahovat rychlosti 100 km/h.

"V sobotu ve večerních hodinách a v druhé polovině noci očekáváme silné bouřky na Moravě a ve Slezsku. Úplně nejsilnější bouřky budou během neděle, a to nejsilnější z celých prázdnin," zdůraznila meteoroložka Dagmar Honsová.

"V sobotu bude na nárazech větru okolo 75 až 80 km/h a na 40 milimetrech srážkových úhrnů. V neděli na Moravě a ve Slezsku budou bouřky dosahovat v nárazech až 100 km/h a srážkové úhrny budou nejméně 50 milimetrů, očekáváme i silné krupobití," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle meteorologů budou bouřky v sobotu přecházet do vydatných dešťů, hrozí lokální povodně. V neděli pak hrozí zvednutí hladin řek a menších toků. Zároveň meteorologové očekávají výrazné teplotní rozdíly. V neděli dosáhne rtuť teploměru k 16 stupňům Celsia na Karlovarsku, na Moravě až ke 32 stupňům Celsia.

Podzimní počasí se pomalým tempem dostává do Česka. Republiku začne pomalu obklopovat chla...

"Za všechno může frontální rozhraní, které je nad územím Česka," dodala Honsová.