Reklama:

V neděli se budou vyskytovat supercelární bouře. První prázdninový týden přinese citelný pokles teplot

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2024

Konec června přinese v maximech až 35 °C a v neděli se opět během dne budou vyskytovat i velmi silné supercelární bouře doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy. "Krupobitím, přívalovým deštěm o intenzitě kolem 70 mm a nárazy větru o rychlosti 90 km/h. Bouřky budou způsobovat škody zejména ve východní polovině našeho území," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

Odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz dále vypracovala výhled pro nadcházející týden. Z něj vyplývá, že se celkově citelně ochladí. Už v pondělí bude oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

V úterý lze očekávat oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Reklama:

Ve středu si počasí nachystá oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

"A během posledního dne pracovního týdne, tedy v pátek, bude možné se připravit na polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," doplnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí o víkendu

"V sobotu bude polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy déšť a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 24 až 28 °C. A v neděli bude oblačno až zataženo a místy déšť a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 24 až 28 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz expertka přes počasí Dagmar Honsová v rámci toho, co se dá v dalším týdnu od počasí očekávat.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: