V pátek bude až 31 °C. Víkend pak chystá citelnou změnu a přinese výrazné ochlazení, budou potřeba deštníky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2022

Ve středu v ranních hodinách se vyskytovaly mlhy například na Karlovarsku nebo Pardubicku a Královéhradecku. Jinak má ČR před sebou slunečný den. "Počasí u nás je pod vlivem tlakové výše. Středa proto bude zalitá sluncem. Délka slunečního svitu se bude pohybovat až na 14 hodinách. Bude jasno nebo skoro jasno. Denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C, mírně chladněji bude na Zlínsku, a to kolem 20 °C, na Olomoucku a Ostravsku kolem 19 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz předpověď Dagmar Honsová s tím, co se dá očekávat v závěru týdne od počasí.

Čtvrtek přinese také slunečné počasí a další nárůst teplot vzduchu. "Díky teplému jihozápadnímu proudění půjdou během dne teploty rychle nahoru. Bude jasno nebo skoro jasno, večer na Karlovarsku až polojasno. Denní teploty budou nejvyšší na západě území - tam se budou pohybovat až na 28 °C, naopak na Zlínsku bude 23 °C," uvedla konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

V pátek před přechodem studené fronty budou nejvyšší odpolední teploty kulminovat až na tropických hodnotách a v ohrožení jsou i teplotní rekordy. "Ten je pro 20. května z pražského Klementina z roku 1797, tehdy tam naměřili 30,3 °C. Ranní minima se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, odpolední maxima vystoupí na 25 až 29 °C, v Čechách až na 31 °C. Převládat bude polojasno až oblačno, během dne místy přeháňky nebo bouřky," popsala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

S ojedinělými bouřkami je potřeba počítat také v sobotu – to bude převládat oblačno, přechodně až zataženo, místy s deštěm. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 17 až 13 °C, odpolední teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

V neděli bude docházet k ubývání oblačnosti – převládat bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C, odpolední maxima mezi 18 až 22 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.