V pátek zavládnou v Česku tropy, jen krátce. Pak dorazí »slejvák« a bouřky

V pátek budou tropy. O víkendu pak bouřky...
V pátek budou tropy. O víkendu pak bouřky…
Foto: freeimages.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 7. 2020

V pátek se v Česku objeví velmi příjemné tropické teploty, které ale dlouho nevydrží. Na víkend si totiž podle meteorologů počasí připravilo pro Českou republiku deštivé počasí, které budou doprovázet bouřky.

Po přechodu teplé fronty přes střední  Evropu bude do Česka proudit od jihozápadu teplejší vzduch. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy očekáváme ještě přeháňky nebo déšť. V jižní polovině území bude až polojasno. Přes den pak budou teploty stoupat k 19 až 23 °C, na východě území až k 25 °C.

V pátek se objeví v Česku podle meteorologů tropy, které budou dosahovat ke 30 °C. Bude polojasno, v severní polovině republiky ale ojediněle zahrozí přeháňky. Odpoledne se počasí začne od západu kazit, zatáhne se a na většině území Čech budou přeháňky, místy i bouřky.

O víkendu se ochladí. V sobotu bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku ojediněle bouřky. "Od severozápadu postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě 12 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C," popisuje ČHMÚ citelné ochlazení.

Neděle pak bude příjemnější. Podle předpovědi bude jasno až polojasno, během dne až oblačno. Přeháňky se objeví jen ojediněle, stejně jako ranní mlhy. Přes den teploty vyšplhají k 18 až 21 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.