Reklama:

V posledních minutách svého života zanechala prý Baba Vanga lidstvu důležitý vzkaz, který se týká současné doby

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2024

Bulharská jasnovidka Baba Vanga, která měla disponovat mimořádnými vizionářskými schopnostmi, zemřela v srpnu 1996. Své poslední dny prožila v sofijské nemocnici, kde strávila zhruba týden. Na smrtelné posteli ještě údajně vyřkla poslední poselství pro lidstvo, které platí dodnes. Její slova měla obsahovat varování ohledně zlého chování lidí, které má špatný dopad na celou populaci i planetu. Pro ŽivotvČesku.cz vysvětlila zkušená psycholožka, proč se lidé odpradávna v řadě případů upínají na výroky věštců, vizionářů a jasnovidců. 

Reklama:

Známá věštkyně a mystička Baba Vanga nabyla údajně mimořádné schopnosti za silné bouře, když byla malá dívka. Písek a štěrk se jí dostal do očí. I když se podrobila dvěma operacím, po několika letech prý nadobro oslepla. V devatenácti letech se vlivem toho u ní měl probudit dar –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ schopnost nahlížet na události, které se teprve mají stát.

Reklama:

Užitečná se stala při vyhledávání pohřešovaných osob nebo při léčení lidí, kterým už běžné medicínské postupy nestačily. Za svůj život Baba Vanga, vlastním jménem Vangelija Pandeva Dimitrovová – Gušterovová, předpověděla spoustu událostí, které se týkaly celé lidské populace.

Dne 3. srpna 1996, v jejích 85 letech, byla mystička převezena do nemocnice, protože její zdravotní stav se výrazně zhoršil a vyžadoval lékařskou péči. V nemocnici strávila více než týden a domů už se nevrátila. Na smrtelné posteli 11. srpna vyřkla svá poslední slova, která se týkala celého lidstva.

"Národ je zlý, národ je egoista, všichni kradou, lžou, zabíjejí… Stále říkám, že nahoře je někdo, kdo to všechno pozoruje. Bůh pozoruje! Kristus řekl: Já dávám, ale nestelu. Kdybyste věděli, co všechno mě trápí. Závidím vám, že nic nevidíte a nic neslyšíte… Mně závidí všichni, dokonce i nejbližší. A bez blízkých to nejde… A znovu opakuji! Nebuďte egoisty, nezáviďte si, nebuďte zlí! Buďte milí a milujte se," vyřkla Baba Vanga z posledních sil, jak uvádí kniha Proroctví jasnovidky Vangy od autorky Ženi Kostadinové.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila psycholožku Radanu Rovenu Štěpánkovou s dotazem, čím to je, že se poměrně velké množství lidí snaží najít odpovědi v různých proroctvích.

"Jedna věc je to, že když se něco z nich obecně potvrdí, a teď se bavíme o věštbách, proroctvích, vizích a podobně, tak je tam určitá forma tajemna –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ohledně času, prostoru a informací. A dále tam lidé mnohdy hledají naději podle svého nastavení, zda bude budoucnost špatná, případně lepší, tedy jde o touhu znát věci do budoucna," popsala pro ŽivotvČesku.cz psycholožka, z jakého důvodu se lidé často upínají na výroky věštců, vizionářů a jasnovidců.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: