V Praze otevřela restaurace, Babiš nepřišel: Dva hosté dopíjí pivo, zasahuje policie, prozradila servírka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2020

I přes zákaz a pravidla nouzového stavu se v Praze točí pivo. Řeč je o restauraci Šeberák, která ve čtvrtek přivítala štamgasty tak, jako to bylo běžné před koronavirovou dobou. Majitel na sociální síti uvedl, že se pokut nebojí a klidně bude žalovat vládu. Podle našich informací ale ve čtvrtek večer do restaurace přišli policisté. "Ještě dva hosté dopíjí pivo," uvedla pro ŽivotvČesku.cz servírka.

"Vážení zákazníci, vzhledem k chaosu, který naše vláda dělá, musím přistoupit k opatření, které vyplývá s zákonů a hlavně z potřeb FÚ. Toto nařízení říká, že se jako jednatel s.r.o. musím chovat zodpovědně a hlavně úmyslně nečinit škody na hospodaření a majetku mnou řízené s.r.o. Tak praví zákon. A to jest, chovat se odpovědně k hospodaření s firmou, která je daňový poplatník a je vázána povinností odvádět daně," stojí v úvodu prohlášení majitele, které vyvěsil na sociální sít.

A jak předeslal, tak učinil. Restaurace se ve čtvrtek skutečně otevřela, což potvrdili i reportéři portálu idnes.cz.

Vážení zákazníci, vzhledem k chaosu, který naše vláda dělá, musím přistoupit k opatření, které vyplývá s zákonů a hlavně...

Zveřejnil(a) Restaurace a sportovní areál Šeberák - oficiální dne Středa 25. listopadu 2020

Majitel pak v průběhu čtvrtečního večera do restaurace pozval i premiéra České republiky Andreje Babiše. "Andreji! Kurňa, doraž také, my to nikomu neřekneme," objevilo se na profilu restaurace. Majitel pak napsal, že restaurace bude mít otevřeno do 24 hodin.

Jenže situace se na místě ve čtvrtek po 20. hodině začala komplikovat. "Už tu sedí jen dva hosté a dopíjí pivo, právě do hospody dorazilo asi dvacet policistů a probíhá zásah," uvedla pro ŽivotvČesku.cz servírka.

"Tak chlapi, ukažte kule a dejte si u nás veřejně pivo. Za korunu. Rád bych našim představitelům ukázal, že kule ještě máme," hecoval majitel hosty ve čtvrtek.

Zásah policistů ale nasvědčuje tomu, že restaurace bude rychle uzavřena. Pokud majitel dodrží svá slova, dostanou se v příštích hodinách ke slovu právníci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.