V Praze se budou nosit roušky jen v metru. V Moravskoslezském kraji se opatření zpřísňují

Adam Vojtěch rozvolnil další omezení.
Adam Vojtěch rozvolnil další omezení.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2020

Mezitímco celé Česko až na lokální výjimky od začátku července odloží roušky, v Moravskoslezském kraji se kvůli velkému počtu nově potvrzených případů nákazy onemocněním COVID-19 opatření naopak opět zpřísňují. Roušky tam zůstanou po rozvolnění povinné.

Od 1. července budou moci lidé ve většině republiky odložit roušky. Ochrana úst a nosu zůstane plošně povinná už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních. V Praze budou muset lidé nosit roušky také v metru a na vnitřních hromadných akcích s účastí nad 100 lidí. "Praha je nyní stabilní. Přesto vidíme riziko na větších akcích a v metru, proto i tady ponecháme opatření ve formě roušek," uvedl v pondělí dopoledne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Problémové lokality

Praha má po Moravskoslezském kraji druhý nejvyšší počet potvrzených případů nákazy. Doposud v hlavním městě bylo zaznamenáno 2500 nakažených

Právě Moravskoslezský kraj je dalším regionem kromě Prahy, kterého se nebude plně týkat rozvolňování opatření.

Z pohledu celé České republiky je situace klidná a stabilní. Ve většině krajů nedochází k nárůstu a není potřeba se na to dívat nikterak tragicky. Nicméně na Karvinsku a Frýdecko-Místecku musíme být razantnější. Tam situace není úplně dobrá,“ uvedl Vojtěch, že tam dochází ke komunitnímu přenosu.

Právě lokalita jako je Severní Morava může za výrazný nárůst počtu nových případů v posledních dnech. Za neděli přibylo více než 300 nově diagnostikovaných. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.