V pražském klubu slavilo 160 lidí, akci ukončila policie. Ztotožnili jsme lidi 30 národností, uvedl mluvčí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2021

Policie v noci z pátka na sobotu zasahovala na oslavě v klubu na střeše jednoho z obchodních domů v centru Prahy. Muži zákona zjistili, že party se účastnilo zhruba 160 lidí. Policisté zjistili totožnost návštěvníků, převážně cizinců, a případ předají do správního řízení kvůli podezření z porušování protiepidemických pravidel. Provozovateli podniku hrozí pokuta až třímilionová pokuta. "Na místě byli lidé různých národností, celkem třicet ze všech koutů světa," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Na party v obchodním centru na Náměstí Republiky upozornili policii zhruba hodinu po půlnoci městští strážníci. "Informaci jsme dostali po jedné hodině ranní od strážníků Městské policie a věc jsme prověřili. Na místě bylo asi 160 lidí ze všech koutů světa, tedy 30 národností. Čechů tam bylo 25. Nejstarší tam byl ročník 1970 a nejmladší 2005," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Kvůli podezření z porušení vládních protiepidemických nařízení policisté zjistili totožnost účastníků večírku. Případ předají hygienikům, kteří mohou ve správním řízení uložit provozovateli podniku pokutu až tři miliony korun.

"Na místě 24letý cizinec intervenoval do zákroku policistů," uvedl mluvčí s tím, že mladík skončil v poutech. Je podezřelý z přestupku.

Platná protiepidemická opatření neumožňují provoz restaurací a až do pondělí 19. května ani restauračních zahrádek. Konat se nesmějí koncerty a jiná hudební vystoupení, oslavy či taneční akce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.