V rychlosti až 67 km/h to »napálil« strojvedoucí do vlaku u Českého Brodu. Chvíli před tím stál na červenou

Při neštěstí zemřel strojvedoucí.
Při neštěstí zemřel strojvedoucí.
Foto: Archiv Správy železnic
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 7. 2020

Strojvedoucí, který v úterý narazil u Českého Brodu do poštovního vlaku, jel před nehodou rychlostí až 87 km/h. Paradoxně krátce před nárazem stál na červenou. Proč došlo k výraznému zrychlení šetří policie.

O tom, jakou rychlostí strojvedoucí jel, zveřejnil server zdopravy.cz. S informací se odkázala na tři své zdroje ze železnice. Ve chvíli, kdy se oba vlaky střetly, měl mít vlak rychlost 67 km/h.

Ministr dopravy Karel Havlíček po srážce uvedl, že strojvůdce zastavil na červenou a pak se rozjel, což mu předpisy umožňují. P přehlédnutí červené barvy na semaforu tak nemůže být řeč. "Strojvůdce byl zastaven, znovu se rozjel. V rychlosti 60 až 70 kilometrů v hodině narazil do poštovního vlaku, který nebyl zabrzděn, před sebou ho ještě tlačil," uvedl Havlíček.

Poštovní vůz v době neštěstí nebyl zabrzděný - chystal se k rozjezdu. V případě, že by naopak byl zabrzděn, celkový dopad nehody by byl mnohem závažnější.

Portál iRozhlas uveřejnil, že čtyřicetiletý strojvedoucí v roce 2017 ve stejném místě zabránil srážce s jiným vlakem, když od sebe zastavili na 45 metrů. České dráhy informaci potvrdily a dodaly, že muž byl tehdy oceněn.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.