Snímky z neštěstí. Po strážce dvou vlaků vyhasl lidský život, zranily se desítky lidí. V Českém Brodě začaly odklízecí práce

Při neštěstí zemřel strojvedoucí.
Při neštěstí zemřel strojvedoucí.
Foto: Archiv Správy železnic
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2020

Mrtvý strojvedoucí, desítky zraněných lidí, z toho čtyři těžce a osm nezletilých - taková je bilance dalšího vlakového neštěstí v Česku. Osobní vlak narazil v úterý pozdě večer v Českém Brodě do nákladní soupravy. Šlo podle všeho o selhání lidského faktoru...

"Ohledně nehody dvou vlaků záchranáři ošetřili 35 lidí. Z toho osm pacientů do 18 let. Pět těžce zranění bylo převezeno do pražských nemocnic,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Nehodu nepřežil strojvůdce osobního vlaku, který po srážce zůstal zaklíněný v kabině. Nejprve byl pohřešován, nakonec hasiči vyprostili mrtvé tělo. 

Soupravy po srážce byly v sobě zaklíněné. Při prvním pokusu se soupravy odtrhnout nepodařilo. To se povedlo až krátce po osmé hodině ranní.

Nehoda byla ohlášená před desátou hodinou večer. Na místo vyjelo celkem 16 jednotek hasičů. 

Na místo nehody ve večerních hodinách vyrazil i ministr dopravy Karel Havlíček. Následně naznačil, že za nehodou může stát lidská chyba. Podle něj je trať, na které k neštěstí došlo, nejlépe zabezpečená v Česku.

Podle webu Českých drah omezení na trati vydrží minimálně do středečního poledne.

"Podle našich informací osobní vlak jedoucí z pražského Masarykova nádraží do Řečan nad Labem na příjezdu do stanice Český Brod narazil do stojícího nákladního vlaku," uvedl před půlnocí mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.