V šesti letech zachránil sestru před útokem psa, v neděli hrdina s jizvou na tváři slavil 8. narozeniny. Jak dnes vypadá, ukázal jeho otec

Bridger Walker se svou sestrou
Bridger Walker se svou sestrou
Foto: Profimedia
Markéta Prosová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2022

Řada lidí má dodnes v paměti příběh šestiletého chlapce Bridgera Walkera, který ochránil svou tehdy čtyřletou sestru před napadením psem. Po střetu s křížencem německého ovčáka mu na levé tváři zůstala krvácející rána, která si vyžádala 90 stehů. Mladý hrdina, jehož příběh zaujal celý svět, v neděli oslavil své 8. narozeniny. Robert Walker, otec chlapce, se pochlubil snímkem, jak dnes nebojácný mladík vypadá. Již dříve se vyjádřil pro magazín Insider, kde zdůvodnil jednání svého syna.

Z malého hrdiny by si mohl vzít příklad nejeden dospělý. Není tedy divu, že je na něj jeho otec Robert Walker náležitě pyšný. "Cítíme se požehnáni každý den, kdy jsme s ním. Je tak chytrý, zábavný, laskavý, milující, šťastný, neustále si uvědomuje potřeby druhých, pokorný a dobrý ve vyjadřování vděčnosti. Stále chodí na Jiu Jitsu třikrát týdně a přidal gymnastiku dvakrát týdně, fotbal třikrát týdně, lezení po skalách párkrát týdně a každou neděli chodí moc rád do kostela," popsal u příležitosti Bridgerových osmých narozenin jeho otec na sociální síti Instagram.

Na snímcích, které příspěvek doprovází, je vidět, že mladý hrdina si z boje o holý život se zvířetem neodnesl větší trauma a za dva roky se dokázal se vším vyrovnat. Nešťastnou událost už mu tak jen připomíná stále méně výrazná jizva na tváři.

"Prý mezi ně vstoupil proto, aby pes nemohl pokousat Brielle, pak zakřičel, aby utekla," popisoval chování svého syna otec Robert Walker v rozhovoru pro magazín Insider krátce po události, která si vyžádala silnou pozornost veřejnosti.

Stav Bridgerových zranění a jizev se za několik měsíců od napadení výrazně zlepšil, a to především díky práci plastických chirurgů a tomu, že započal účinnou laserovou léčbu. "Jsme tak vděční za moderní medicínu a náš lékařský tým, že tak laskavě spolupracují, aby pomohli našemu synovi na cestě k uzdravení," vyjádřil vděk otec Robert Walker již dříve na sociální síti Instagram.

Chlapec za svůj hrdinský čin sklidil poklony i od slavných herců, jako jsou Mark Ruffalo nebo Anne Hathaway.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.