V sobotu táta ještě normálně komunikoval, v neděli ve 21:30 volali z nemocnice, že zemřel, popsal syn Františka Nedvěda

Profimedia
Hudebník František Nedvěd
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 7. 2021

Hudební svět se ponořil do hlubokého smutku. Ve věku 73 let zemřel muzikant František Nedvěd. Jeho syn Vojta (44) promluvil o posledních dnech svého otce, který byl týden hospitalizovaný, protože se mu vrátila zákeřná rakovina. "Vzalo to neskutečný obrat," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn legendy české hudební scény.

Hudebník se poslední tři roky potýkal se zdravotními problémy. "Ty tři poslední roky stojí za houby. Pořád nějaké nemoci," řekl pro ŽivotvČesku.cz před pár týdny František Nedvěd. Narážel tak zejména na loňský rok, kdy přišel o hlas a přiznal, že má zdravotní problémy v souvislosti s rakovinou.

Legenda českého folku, country a trampské hudby podstoupila chemoterapii, následně ozařování a vše už vypadalo po zdravotní stránce dobře. Pak ještě prodělal onemocnění covid-19, které překonal a těšil se, že opět začne rozdávat svým fanouškům hudební radost. Nakonec se ale znovu dostal do nemocnice. V neděli bohužel odešel do hudebního nebe.

"Táta zemřel v neděli, vzalo to neskutečný obrat. V sobotu vypadal ještě v pořádku a v neděli odpoledne, když jsme do nemocnice jeli s maminkou, tak už moc nekomunikoval a říkal jsem si, že se to ještě obrátí. A večer o půl desáté nám volali z nemocnice, že táta zemřel," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn hudebníka Vojta Nedvěd s tím, že věřil, že táta zabojuje a nemoc porazí.

"V sobotu komunikoval normálně. Sedal si, lehal, trošku ho pobolívala záda, ale dalo se s ním normálně mluvit. Nic nenaznačovalo, že se stav zhorší. Jsem rád, že s nemocí netrpěl. Táta bojoval statečně, nad nemocemi v posledních letech vyhrával, bohužel tentokrát se to už nepovedlo," dodal zarmouceným hlasem pro ŽivotvČesku.cz syn legendárního hudebníka Vojta Nedvěd.

Ve středu 14. července by se legenda české hudební scény zpěvák Karel Gott (†80) dožil 82. narozenin. Vzpomínka na něj zůstává živá i téměř po dvou letech, co odešel do uměleckého nebe. Místem jeho posledního odpočinku je pražský hřbitov na Malvazinkách, který navštěvuje stále hodně lidí. Ale v den jeho narozenin zaplavily hrob Mistra květiny a drobné dárky k uctění jeho památky a nedožitých 82 let. "Hrob navštívilo v den narozenin pana Gotta a i potom hodně lidí. Pravdou je, že tam často jdou zavzpomínat také Němci," sdělil vrátný hřbitova pro ŽivotvČesku.cz.

Začátkem června si hudebník řekl znovu »ano« s milovanou manželkou Marií. Během pěti desítek let v manželství, kterému se říká také zlatá svatba, spolu prožili krásné, ale i těžké okamžiky. V ten den se dokonce usmířil se svým bratrem Janem (74), se kterým měli v plánu uspořádat koncert v největší pražské aréně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu