V současné době se mi žije špatně, říká herec Zdeněk Godla. Prozradil, jak to má s prací

Zdeněk Godla dodržuje vládní nařízení a je jejich zastáncem
Zdeněk Godla dodržuje vládní nařízení a je jejich zastáncem
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 2. 2021

Krize související s epidemií koronaviru zasáhla kromě spousty dalších odvětví také českou kulturu a mnohým lidem pracujícím v tomto oboru změnila život. Herec Zdeněk Godla (45) není výjimkou. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, jak pohlíží na současný stav v zemi, jak mu epidemie ovlivnila práci a také o nové roli v komedii režiséra Tomáše Magnuska (36).

Česko zažívá dobu, která je v mnoha ohledech náročná. Nárůsty nakažených neustále rostou, hospitalizovaných přibývá a nemocnice hlásí nedostatečné kapacity. Řada odborníků volá po tvrdém lockdownu, v němž vidí jediné řešení toho, jak dostat epidemickou situaci pod kontrolu a stabilizovat krizový stav.

Těžké časy postihly i kulturu a řada lidí pracující v oboru pocítila dopady koronavirové epidemie velmi citelně. "V současné době se mi žije špatně. Je to blbé v tom, že se všechno odkládá a lidé nemůžou chodit normálně do práce. Ale člověk se musí ohlížet na to, aby se z toho naše republika konečně dostala," řekl Zdeněk Godla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že si přeje, aby se život vrátit do běžných kolejí.

"Děláme všechno pro to, abychom dodržovali všechna nařízení. Určitě jsem zastáncem toho, abychom respektovali vládní opatření, hygienická pravidla a nosili roušky a respirátory," prozradil svůj pohled na situaci pro ŽivotvČesku.cz oblíbený herec a představitel nevlastního bratra doktora Bohdana »Boba« Švarce v seriálu z lékařského prostředí.

Herce romského původu čeká hlavní role v připravovaném pokračování filmové série Bastardi režiséra Tomáše Magnuska. "S Tomášem spolu máme hlavní role - hraju kamaráda, který s ním chodí do školy. Už jsme zkoušeli a funguje to, takže je to super. Z Bastardů chce udělat komedii, do toho jsem s tím šel. Film nebude navazovat na to, jak to bylo předtím. Bude to čistě komedie," dodal Zdeněk Godla pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.