V teplickém babyboxu byla nalezena holčička. Lékař si všiml na jejím těle zásadní indicie. Promluvil Ludvík Hess

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 12. 2021

Do babyboxu v Teplicích byla v úterý krátce po poledni odložena holčička. Letos jde už o sedmnácté odložené děťátko, do speciální schránky bylo umístěno v dobrém zdravotním stavu. "Děťátko bylo přikryté modrou peřinkou s andělíčky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess a popsal, co podle lékaře z novorozeneckého oddělení odložení holčičky předcházelo.

Novorozené miminko bylo v klimatizované schránce nalezeno zdravotnickým personálem, přikryté bylo modrou dekou s andělíčky. Po zdravotní stránce je v pořádku, jak zakladateli babyboxů Ludvíku Hessovi sdělil lékař z novorozeneckého oddělení.

"Je to holčička, jak mi po telefonu řekl lékař. Pověděl mi taky, že je holčička zcela zdravá a má na sobě na chlup stejné oblečení, jako měla holčička, kterou před chvílí z novorozeneckého oddělení propustili," uvedl Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Holčička se stala už 231. odloženým dítětem, tento rok sedmnáctým a konkrétně v Teplicích třetím. "Pojmenoval jsem ji Bohumíra po mamince Zdeňka Juřici, výrobce babyboxů. Snad tím udělám radost mamince svého největšího a nejlepšího spolupracovníka," dodal Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.