V teplickém babyboxu byla nalezena holčička. Lékař si všiml na jejím těle zásadní indicie. Promluvil Ludvík Hess

Profimedia
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 28. 12. 2021

Do babyboxu v Teplicích byla v úterý krátce po poledni odložena holčička. Letos jde už o sedmnácté odložené děťátko, do speciální schránky bylo umístěno v dobrém zdravotním stavu. "Děťátko bylo přikryté modrou peřinkou s andělíčky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess a popsal, co podle lékaře z novorozeneckého oddělení odložení holčičky předcházelo.

Novorozené miminko bylo v klimatizované schránce nalezeno zdravotnickým personálem, přikryté bylo modrou dekou s andělíčky. Po zdravotní stránce je v pořádku, jak zakladateli babyboxů Ludvíku Hessovi sdělil lékař z novorozeneckého oddělení.

Prezident Miloš Zeman (77) v pátek 17. prosince jmenoval vládu Petra Fialy (57) a tím skončila minimálně na nějakou dobu éra Andreje Babiše (67). Nový kabinet se pustil ihned do práce a už po pár dnech se dočkal překvapení, když ČNB nečekaně zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila bývalého předsedu vlády Jiřího Paroubka (69), zda by svým zkušeným politickým citem dokázal první dny nové vlády »na bojišti« zhodnotit. "Dá se vypozorovat, že nová vláda se chce za každou cenu odlišovat od té předchozí," bez delšího přemýšlení uvedl v začátku svého komentáře.

"Je to holčička, jak mi po telefonu řekl lékař. Pověděl mi taky, že je holčička zcela zdravá a má na sobě na chlup stejné oblečení, jako měla holčička, kterou před chvílí z novorozeneckého oddělení propustili," uvedl Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Holčička se stala už 231. odloženým dítětem, tento rok sedmnáctým a konkrétně v Teplicích třetím. "Pojmenoval jsem ji Bohumíra po mamince Zdeňka Juřici, výrobce babyboxů. Snad tím udělám radost mamince svého největšího a nejlepšího spolupracovníka," dodal Ludvík Hess pro ŽivotvČesku.cz.

Už druhé odložené dítě během pouhého jednoho dne evidují babyboxy v České republice. Jako ...

V roce 2006 Ivana Nedvědová (47) mluvila o tom, že až skončí světový šampionát, ráda by manžela Pavla Nedvěda (49) přemluvila ke třetímu potomkovi. Od té doby se hodně věcí změnilo. Ivana Nedvědová dnes sleduje, jak její milovaný muž chodí se zpěvačkou Darou Rolins (49). Psycholog Jeroným Klimeš (54) zhodnotil, jak se cítí opuštěná žena pár let před padesátkou. "Ženy se dělí na dvě skupiny, jedna dalšího muže chce a druhá už ne," řekl psycholog pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu