Reklama:

V závěru týdne se o slovo opět přihlásí bouřky, po víkendu se výrazně ochladí  

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Showpix
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2024

"Na stanici Ropice – okres Frýdek Místek – od včerejší 22. hodiny do dnešní 7. hodiny ranní spadlo 141 milimetrů. Extrémní srážky způsobila kombinace bouřky a vydatného deště, kdy severovýchod našeho území ovlivňuje tlaková níže. Srážky budou ustávat po obědě," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že bouřky se do Česka na konci týdne ještě vrátí.

Reklama:

I nadále panují ideální podmínky pro růst hub. "Stejně tak je ale aktivita klíšťat na většině území mimořádně vysoká. Do přírody tak jedině s repelentem a nesedat a nelehat do porostů a pravidelně se prohlížet. Klíště v domácím prostoru může přežít až 10 dnů, stejně tak vydržet praní na 40 stupňů," upozornila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jak dokáží být klíšťata odolná, a následně detailně popsala počasí, které bude panovat v následujících dnech.

V úterý bude oblačno až polojasno, po ránu ojediněle mlhavo, na horách s přeháňkami, ojediněle bouřky. Na východě území zataženo s deštěm. Ustávání srážek až odpoledne. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 19 až 23 °C. 

Reklama:

Ve středu si počasí nachystá jasno až polojasno, na západě území během dne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. "Ranní teploty 13 až 9 °C, na západě 7 °C. Denní teploty 20 až 25 °C, na východě až 27 °C," upřesnila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz, jaké teploty přinese středeční den.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

V pátek lze očekávat jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Výhled na víkend

Počasí bude po oba volné dny takzvaně »jako přes kopírák«. "V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 23 až 28 °C. Také v neděli počasí nabídne oblačnou až polojasnou oblohu, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 23 až 28 °C," nastínila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz a následně poskytla krátkou předpověď pro nadcházející týden.

"Hned po víkendu se ochladí a týden od 10. června přinese v porovnání s dlouhodobým normálem spíše podprůměrné teploty. Nejčastěji se budou pohybovat kolem 20 °C," doplnila ohledně dalšího týdne Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: