Václav Noid Bárta poradil, jak zachránit figuru do plavek na poslední chvíli. 30 procent hubnutí je pohyb, upozornil

Václav Noid Bárta
Václav Noid Bárta
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2022

Jakmile se oteplí a přiblíží se sezóna dovolených, kdekdo si s hrůzou uvědomí, že z novoročního předsevzetí o hubnutí zase nic nebylo. Obyčejně pak lidé nervózně stojí před zrcadlem, prohlíží si své obliny a přemýšlí, jak co nejrychleji shodit přebytečná kila. Není nutné se uchylovat k drastickým metodám, podle zpěváka a sportovce Václava Noida Bárty (41) je reálné se pár kilogramů narychlo zbavit. "Třeba dvě kila za měsíc jsou možná," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz.

Rocker Václav Noid Bárta se kromě zpěvu věnuje také sportu, konkrétně posilování a fitness. Co by poradil lidem, kteří chtějí na poslední chvíli zhubnout do plavek, aniž by si zbytečně poškodili zdraví, prozradil pro ŽivotvČesku.cz.

"Říká se, že 70 procent hubnutí je strava, a je to určitě pravda, to vím z vlastní zkušenosti. Takhle na poslední chvíli bych rozhodně doporučil krabičkovou dietu. Než člověk pochopí, jak si kalorie počítat, jak sestavovat jídelníčky, to nějaký čas zabere. Takhle dostanete vše již připravené. A i když se to nezdá, často to vyjde levněji než si vařit sám. Když si budete třeba chtít dát salát, tak si nekoupíte suroviny na mističku, ale mnohem větší množství, ze kterého často zdaleka tolik nespotřebujete, a tak potom vyhazujete zbytky," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz výhody kupované diety muzikant, který má sám s hubnutím řadu zkušeností.

"Těch zbývajících 30 procent je potom samozřejmě pohyb. Člověk se může jít po práci projít na svižnější procházku, velmi hodně kalorií spálí překvapivě plavání. Zdravé je shodit maximálně půl kila až kilo týdně, takže za měsíc ta dvě kila jsou skutečně možná," dodal pro ŽivotvČesku.cz Václav Noid Bárta, jaké aktivity je ke zdravé stravě vhodné doplnit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.