Václav Vydra zavzpomínal na Kameňák. Promluvil o tom, jak se choval režisér Zdeněk Troška

Václav Vydra ztvárnil v Kameňáku jednu z hlavních rolí – policejního velitele Pepu Nováka
Václav Vydra ztvárnil v Kameňáku jednu z hlavních rolí – policejního velitele Pepu Nováka
Foto: nextfoto.cz

Komediální filmová série Kameňák režiséra Zdeňka Trošky (67), kde jednu z hlavních rolí policejního velitele ztvárnil oblíbený herec Václav Vydra (65), patří ke klasikám české kinematografie. Na natáčení vzpomíná filmový a divadelní herec moc rád a pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak to probíhalo na place a jaké humorné scénky se neodehrály v samotných filmech, ale mimo kamery. "Zdeněk Troška je režisér, který mi osobně vyhovuje, dává hercům prostor. Mohl jsem prožít spoustu vtipů, které jsem znal," zavzpomínal.

Český humor je ve světě dobře známý, a pokud ho vezme do svých rukou uznávaný režisér Zdeněk Troška, je úspěch zaručen. První díl Kameňáku inspirovaný nespočtem kamenných vtipů kolujících společností vznikl v roce 2003 a do jedné z hlavních rolí byl obsazen herec Václav Vydra, který si zahrál postavu policejního velitele Josefa »Pepy« Nováka.

"Na Kameňák vzpomínám moc rád. Pro mě to byla pěkná role, bezva parta a příjemné natáčení. Zdeněk Troška je režisér, který mi osobně vyhovuje, protože hercům dává prostor, jenom lehce je směřuje do své představy. Nenutí je slepě plnit nějaký úkol a nechá jim určitou volnost k jeho představě," řekl Václav Vydra pro ŽivotvČesku.cz s tím, že doufá, že s postavou Pepy Nováka moc společného nemá.

"Možná jen trošku humorem, ale není to ani tou postavou, jako spíše těmi situacemi, které mám rád ve vtipech. Spoustu anekdot, které se objevily ve filmech, jsem samozřejmě znal a měl jsem je moc rád a také jsem je rád vyprávěl. Najednou jsem měl možnost je prožít. Bylo to příjemné," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz představitel mnoha filmových a divadelních rolí a také moderátor a »hlas« populárního kuchařského televizního pořadu, který uvádí společně s manželkou a herečkou Janou Bouškovou (66).

Zpráva o úmrtí Libuše Šafránkové, která podlehla boji se zdravím ve věku 68 let, zasáhla n...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu