Válení na pláži není pro mě, říká Slávek Boura o letní dovolené. Upřesnil, kam vyrazí a co ho čeká

Moderátor a spisovatel Slávek Boura
Moderátor a spisovatel Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2021

Letní prázdniny jsou pro mnohé signálem vyrazit do zahraničí a užít si naplno moře. Oblíbený moderátor a spisovatel Slávek Boura (57) má před sebou po více jak roce s epidemií koronaviru opět pracovní léto. Ale nebude jen o povinnostech, na pár dní si dopřeje také volno. "Jezdíme do oblasti Nedamov, kde trávíme pár dní. To mi stačí. Jsem aktivnější typ člověka, takže válení na pláži pro mě není," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Slávek Boura zůstává pro diváky televizní osobností, kterou znají například z pořadů Snídaně s Novou, Vabank nebo léta oblíbeného Rande. Není však pouze moderátorem, ale jeho záběr je mnohem širší. Velké plány na dovolenou zatím nemá, prázdniny budou především o práci.

"Mám před sebou pracovní léto. Hraju se zájezdovým divadlem Jardy Sypala a krom toho dělám logopedickou praxi – zatím jen trošku, ale v září se to rozjede víc. Připravuju se na psaní knihy a další věci, které se snad v tomto nebo v příštím roce začnou aktivizovat. V podstatě jsme měli rok prázdnin, takže jsem rád, že mám možnost pracovat. Navíc sluníčko už bylo, stihl jsem se opálit, takže i dávku vitaminu D mám dostatek (směje se)," řekl Slávek Boura pro ŽivotvČesku.cz s tím, že si však pár dní volna přeci jen vezme.

"Teď jsem navštívil kamaráda a spisovatele Honzu Bauera v Českých Budějovicích a jinak jezdíme do oblasti Nedamov (v okrese Česká Lípa, pozn. red.), kde trávíme pár dní. To mi stačí. Jsem aktivnější typ člověka, takže válení na pláži pro mě není," vyjádřil se sympatický moderátor pro ŽivotvČesku.cz.

Po roce s epidemií navíc stále neztratil kreativního ducha a má před sebou v pořadí již pátou knihu. "O čem píšu, vám ještě přesně neřeknu, ale snad někdy vyjde můj román Magické zrcadlo, což je moje tuším čtvrtá kniha, poté mohu říci něco bližšího o páté knize. Exkluzivně vám ale mohu prozradit, že pracovní název je Spáč," dodal Slávek Boura pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.