Vánoce ve stylu mluvčího prezidenta. Dárky mám promyšlené, říká Jiří Ovčáček. Vyslovil, co by si přál pod stromeček

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 10. 2021

Ač se to zdá neuvěřitelné, do Vánoc zbývá už jen 53 dní. Někteří lidé už horlivě nakupují dárky teď, protože ekonomové varují před nedostatkem a nedostupností zboží, ale jsou i tací, kteří stále vyčkávají – zkrátka nakupují na poslední chvíli, ať se děje, co se děje. Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček (42) je jasným zástupcem jedné ze skupin. "Patřím k lidem, kteří nakupují dárky až v prosinci. Ale mám je promyšlené dopředu," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

V posledních týdnech se stal Jiří Ovčáček velmi diskutovanou osobou v souvislosti s hospitalizací prezidenta Miloše Zemana (77), který má vážné zdravotní problémy a musel být převezen do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Jako jeho mluvčí je často kritizován za nedostatečnou informovanost veřejnosti o skutečném stavu hlavy státu. Někteří se vyjádřili i k jeho zveřejňování žalmů na sociálních sítích, které považují za krajně nevhodné – s ohledem na současnou situaci.

Ale stejně tak jako má každý svou profesi, které se věnuje, žije i životem normálního člověka. Nejinak tomu je v případě bývalého publicisty a novináře, který již osmým rokem zastupuje oblast mediální komunikace prezidenta ČR. Poslední svátky v roce se už nezadržitelně blíží a zbývají pouze necelé dva měsíce. Na sváteční období se Jiří Ovčáček těší a má také jedno velké přání. Kromě toho myslí na nákupy dárků, ale nyní na to ještě není čas.

"Patřím k lidem, kteří nakupují dárky až v prosinci. Ale mám je promyšlené dopředu. A co bych si přál nejvíce? Aby se lidé na sebe více usmívali a nehádali se kvůli názorům," řekl Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz, co by mu udělalo největší radost nejen na Štědrý den.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.