Vánoce ve stylu mluvčího prezidenta. Dárky mám promyšlené, říká Jiří Ovčáček. Vyslovil, co by si přál pod stromeček

Profimedia
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 31. 10. 2021

Ač se to zdá neuvěřitelné, do Vánoc zbývá už jen 53 dní. Někteří lidé už horlivě nakupují dárky teď, protože ekonomové varují před nedostatkem a nedostupností zboží, ale jsou i tací, kteří stále vyčkávají – zkrátka nakupují na poslední chvíli, ať se děje, co se děje. Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček (42) je jasným zástupcem jedné ze skupin. "Patřím k lidem, kteří nakupují dárky až v prosinci. Ale mám je promyšlené dopředu," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

V posledních týdnech se stal Jiří Ovčáček velmi diskutovanou osobou v souvislosti s hospitalizací prezidenta Miloše Zemana (77), který má vážné zdravotní problémy a musel být převezen do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Jako jeho mluvčí je často kritizován za nedostatečnou informovanost veřejnosti o skutečném stavu hlavy státu. Někteří se vyjádřili i k jeho zveřejňování žalmů na sociálních sítích, které považují za krajně nevhodné – s ohledem na současnou situaci.

Ale stejně tak jako má každý svou profesi, které se věnuje, žije i životem normálního člověka. Nejinak tomu je v případě bývalého publicisty a novináře, který již osmým rokem zastupuje oblast mediální komunikace prezidenta ČR. Poslední svátky v roce se už nezadržitelně blíží a zbývají pouze necelé dva měsíce. Na sváteční období se Jiří Ovčáček těší a má také jedno velké přání. Kromě toho myslí na nákupy dárků, ale nyní na to ještě není čas.

"Patřím k lidem, kteří nakupují dárky až v prosinci. Ale mám je promyšlené dopředu. A co bych si přál nejvíce? Aby se lidé na sebe více usmívali a nehádali se kvůli názorům," řekl Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz, co by mu udělalo největší radost nejen na Štědrý den.

Vánoce jsou svátky, které mají své specifické kouzlo. Pro bývalou osobnost televizní obraz...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu