Vážil jsem 100 kilogramů a zhubl, říká Jan Jirka z cukrářské soutěže. Popsal, proč se rozhodl pro liposukci

Amatérský cukrář a kadeřník Jan Jirka
Amatérský cukrář a kadeřník Jan Jirka
Foto: Se souhlasem Jana Jirky
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 6. 2021

Společnost klade na vzhled velký důraz. Pokud se člověk necítí ve svém těle dobře, může se rozhodnout pro změnu. Amatérskému cukráři a kadeřníkovi známých osobností Janu Jirkovi (29) se podařilo výrazně zhubnout ale i přesto, že na sobě tvrdě dřel, některé partie mu nešly shodit. A tak podstoupil liposukci, která byla posledním řešením po dlouhodobé snaze. "Zkoušel jsem všechno možné, ale jde o partie, se kterými se mnohdy těžko pracuje. V minulosti jsem vážil téměř 100 kilogramů a dokázal jsem na sobě zapracovat, odepřít si a sportovat. Liposukcí navíc začíná trénink vůle, protože se člověk musí velmi hlídat, řekl Jan Jirka pro ŽivotvČesku.cz.

Snad každého na těle trápí nějaký nedostatek nebo zkrátka jen něco, co by rád změnil. Jeden z nejvýraznějších účastníků cukrářské televizní show Jan Jirka alias Jenda už dokázal shodit nadbytečné kilogramy. Přesto ho trápily boky, které nešly zredukovat ani změnou jídelníčku pod vedením profesionálního výživového poradce, ani cvičením. Proto se rozhodl pro zákrok plastické chirurgie, který mu s »problémovými« partiemi konečně pomohl.

"Dlouhou dobu mně na mojí postavě vadily boky a přesto, že jsem loni hodně sportoval a stravoval se velmi zdravě s pomocí odborníka na výživu, boky mi pořád zůstávaly. Máme to bohužel v rodině – i chlapi, bylo mi to dost nepříjemné. S břichem bych se asi nějak srovnal, ale boky pro mě představovaly velký problém. Nosil jsem džíny, které jsem vytahoval nad pupík, abych je zamaskoval. Stejný problém byl s plavkami. Začal jsem se zajímat o plastické chirurgy, hledal si reference a největší důvěru ve mně vzbudil pan doktor Ondřej Měšťák, který mi na první konzultaci řekl, že zákrok nepotřebuji a jsem proporčně naprosto normální," řekl Jan Jirka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že šlo o jeho několikaleté přání a chtěl se zbavit estetického problému, který mu bránil ve spokojenosti s vlastní postavou. S tím našel u zkušeného lékaře pochopení.

"Zkoušel jsem všechno možné, ale jde o partie, se kterými se mnohdy těžko pracuje. V minulosti jsem vážil skoro 100 kilogramů a dokázal jsem na sobě zapracovat, odepřít si a sportovat. Liposukcí navíc začíná trénink vůle, protože se člověk musí velmi hlídat, aby se mu tuk neusadil v jiných partiích. Vůbec to není žádné ulehčení, naopak. Mám radost, že i přes menší otoky je výsledek už dost znát a cítím se výborně," popsal pro ŽivotvČesku.cz sympatický účastník cukrářské soutěže to, že liposukci předcházela snaha zbavit se boků všemi ostatními způsoby, na kterých mohl pracovat on sám.

Nakonec podstoupil ultrazvukovou liposukci, která proběhla i přes strašení okolí bez nějakých komplikací nebo velké bolesti. "Bál jsem se, že se probudím a budu sténat bolestí, ale to se mi nestalo. Velký rozdíl v porovnání se standardní operací byl asi i v tom, že jsem se na zákrok hodně těšil. Už loni jsem cvičil 3x týdně silový trénink s osobním trenérem a chci v tom pokračovat i dál, až se zahojím a budu zcela v pořádku. Těším se na to, tělo potřebuje zpevnit a trénink mi chybí. Zkoušel jsem i běhat, ale to mi ortoped nedoporučil. Nedržím žádné diety, jím opravdu všechno, ale v malých porcích a po 3 až 4 hodinách. Za měsíc jsem shodil 4,5 kilogramu jenom stravováním – že se nedostávám do stavů »vlčího hladu« a i když mám na něco chuť, kousek nebo trochu si dám," sdělil Jan Jirka pro ŽivotvČesku.cz a dodal, že ve stravě dodržuje konzumaci dostatku ovoce a zeleniny, naopak se snaží vyhýbat pečivu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.