Vážila jen 29 kilogramů a její tělo selhávalo. Mladá žena překonala anorexii díky jedné konkrétní sladkosti

Annie Windleyová dokázala překonat anorexii
Annie Windleyová dokázala překonat anorexii
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 3. 2021

Annie Windleyová (23) z Anglie dlouhodobě trpěla anorexií. V nejhorším bodu svého života vážila jen 29 kilogramů a její jídelníček se skládal z jednoho plátku toastu s džemem na celých 5 dní. Mladá žena musela být několikrát hospitalizována, protože její tělo selhávalo v důsledku nedostatečné výživy. K rozhodnutí, že poruchu příjmu potravy překoná, ji přiměla náhoda a pomohla jí k tomu jedna konkrétní sladkost.

Kvůli anorexii stála na prahu života a smrti, byla pětkrát hospitalizována v nemocnici a blízcí se báli, že na tomto světě už dlouho nebude. Annie Windleyová z Anglie jedla jen jednou za pět dní a názor na jídlo změnila až díky náhodě.

Ačkoliv běžně jedla jen toast a to jednou za pět dní, jednoho dne Annie dostala obrovskou chuť na čokoládové bonbóny. Neodolala a jeden snědla, pak se ale okamžitě šla zvážit. "Byla jsem šílená, když jsem si myslela, že po jednom bonbónu přiberu," řekla žena deníku Daily Star. Měla tehdy velkou radost, že na váze nebyla po čokoládě vidět žádná změna.

"Ten den jsem si uvědomila, že jezení není tak děsivé, jak jsem si myslela. Předtím jsem jídlo nemohla skoro ani vidět, když přede mě někdo položil plný talíř, začala jsem se třást, potit se a nadávala jsem, nemohla jsem být v jedné místnosti s jídlem," popsala Annie svou minulost.

Annie se rozhodla hubnout už na střední škole, když ztratila moc kilogramů, byla vyřazena ze sportovních týmů, protože na aktivitu neměla sílu. "Když byla špatná situace doma, začala jsem hubnout ještě víc, spolužáci se mi smáli, že jsem vychrtlá, váha byla jediná věc v mém životě, nad kterou jsem měla kontrolu jen já sama. A chtěla jsem být každý den štíhlejší," vysvětlila dnes už dospělá žena, jak všechno začalo.

Dnes Windleyová dodržuje zdravý jídelníček sestavený odborníkem a dokázala přibrat na 50 kilogramů. Chodí také cvičit, aby nabrala síly. "Začala jsem jíst ty bonbóny, když jsem po nich podle váhy nepřibírala. Postupně jsem začala přidávat další jídla. Ale čokoláda mě zachránila," doplnila Annie, která je aktuálně na dobré cestě za zdravým životem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.