Vdovec po Ivetě Bartošové promluvil o Ladislavu Štaidlovi. Artura jsem mu vozil domů, říká

Artur Štaidl s Josefem Rychtářem
Artur Štaidl s Josefem Rychtářem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 1. 2021

Je to více než šest let od úmrtí Ivety Bartošové (†48), která si vzala život skokem pod jedoucí vlak v pražské Uhříněvsi. Vdovec po zesnulé zpěvačce Josef Rychtář (62) se po dobu, co zpěvačka žila, staral i o jejího syna Artura (24). Přišel tak do kontaktu s jeho otcem Ladislavem Štaidlem (†75). "Vyšel mi vstříc ve vztahu k Ivetce a jejímu synovi Arturovi. Velmi jsem si ho vážil," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář.

Vdovec po zpěvačce prožil v době, kdy se staral nejen o svou vysněnou manželku, ale i jejího syna Artura, náročné období. Přesto k Ladislavu Štaidlovi vždy měl velkou úctu a pokoru.

"Pana Štaidla jsem si vážil, protože mi vyšel vstříc ve vztahu k Ivetce a jejímu synovi Arturovi. To, co se stalo, je mi hluboce líto a tímto prostřednictvím si dovoluji všem pozůstalým projevit hlubokou soustrast. Je to velká ztráta. Byl to úžasný člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář a popsal, jak se s Ladislavem Štaidlem dostal do kontaktu.

"S panem Štaidlem jsem se seznámil v souvislosti s tím, kdy Artur byl svěřen do jeho péče. A já jsem s ním jednal, aby ho za Ivetkou pouštěl, když jsem se mu zavázal, že Artur bude naprosto v pořádku a jeho syna jsem na základě naší dohody vždy vozil k němu domů, když nastal čas návratu," zavzpomínal vdovec po zpěvačce pro ŽivotvČesku.cz s tím, že když Iveta Bartošová zemřela, už se nikdy do kontaktu s jejím synem či Ladislavem Štaidlem nedostal.

"Po smrti manželky jsem se s panem Štaidlem ani Arturem už nikdy neviděl, ani nemluvil. Zpráva o jeho úmrtí mě zarmoutila," dodal zarmouceně Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.