Vdovec po Ivetě Bartošové promluvil o Ladislavu Štaidlovi. Artura jsem mu vozil domů, říká

Artur Štaidl s Josefem Rychtářem
Artur Štaidl s Josefem Rychtářem
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 1. 2021

Je to více než šest let od úmrtí Ivety Bartošové (†48), která si vzala život skokem pod jedoucí vlak v pražské Uhříněvsi. Vdovec po zesnulé zpěvačce Josef Rychtář (62) se po dobu, co zpěvačka žila, staral i o jejího syna Artura (24). Přišel tak do kontaktu s jeho otcem Ladislavem Štaidlem (†75). "Vyšel mi vstříc ve vztahu k Ivetce a jejímu synovi Arturovi. Velmi jsem si ho vážil," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář.

Vdovec po zpěvačce prožil v době, kdy se staral nejen o svou vysněnou manželku, ale i jejího syna Artura, náročné období. Přesto k Ladislavu Štaidlovi vždy měl velkou úctu a pokoru.

"Pana Štaidla jsem si vážil, protože mi vyšel vstříc ve vztahu k Ivetce a jejímu synovi Arturovi. To, co se stalo, je mi hluboce líto a tímto prostřednictvím si dovoluji všem pozůstalým projevit hlubokou soustrast. Je to velká ztráta. Byl to úžasný člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář a popsal, jak se s Ladislavem Štaidlem dostal do kontaktu.

"S panem Štaidlem jsem se seznámil v souvislosti s tím, kdy Artur byl svěřen do jeho péče. A já jsem s ním jednal, aby ho za Ivetkou pouštěl, když jsem se mu zavázal, že Artur bude naprosto v pořádku a jeho syna jsem na základě naší dohody vždy vozil k němu domů, když nastal čas návratu," zavzpomínal vdovec po zpěvačce pro ŽivotvČesku.cz s tím, že když Iveta Bartošová zemřela, už se nikdy do kontaktu s jejím synem či Ladislavem Štaidlem nedostal.

"Po smrti manželky jsem se s panem Štaidlem ani Arturem už nikdy neviděl, ani nemluvil. Zpráva o jeho úmrtí mě zarmoutila," dodal zarmouceně Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz.

Před pár dny oslavil významné jubileum, které může být pro mladého člověka životním milník...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu