Ve 34 letech babičkou. Žena namísto výchovy dospívající dcery pečuje o její holčičku

Jenni Medlamová je ve 34 letech babičkou
Jenni Medlamová je ve 34 letech babičkou
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2021

Život někdy přináší situace, nad kterými zůstává rozum stát. Snad pro každou ženu je mateřství zlomovým bodem, který mění spoustu věcí – podobně je to v případě, že dojde na roli babičky. Kuriózní chvíle prožívá Jenni Medlamová (34) s manželem, kterým jejich sedmnáctiletá dcera připravila překvapení. Oznámila, že je v požehnaném stavu a její rodiče se stanou prarodiči už jako třicátníci.

Když se řekne slovo »babička«, asi každý si představí přinejmenším starší ženu ve středním věku. Jenže to nemusí být pravidlem. Jenni Madlemová – matka tří dcer Scarlett (10), Chelsey (13) a nejstarší Charmaine před čtyřmi lety oslavila teprve přelomovou »třicítku«, sama však v 17 letech přivedla na svět dceru Charmaine. A je vidět, že se chtě nechtě v matce vzhlédla přinejmenším v tom, jak brzo sama zaujala mateřskou roli. Jakožto sedmnáctiletá dívka porodila zdravou holčičku, která dostala jméno Isla-May.

Oba rodiče – jak Jenni, tak otec Richard (35) si museli prožít skutečný šok, když jim dospívající dcera přiznala, že je dítě na cestě. Ale dokázali se z nečekané noviny vzpamatovat a dokonce si teď nové role babičky a dědečka patřičně užívají.

"Když jsme s Islou venku, každý předpokládá, že je to naše dcera. Když jim vysvětlíme, že jsme její prarodiče, lidé zažívají totální šok. Většina z nich nám to, co říkáme, ani nevěří. Ale samozřejmě je chápu, proč by si mysleli, že jsme její prarodiče, když je nám něco přes třicet. Být mladými prarodiči znamená, že budeme mít více času na to, abychom vnouče milovali a pečovali o něj," řekla Jenni Madlemová, jak uvedl britský deník The Mirror.

"Věděla jsem naprosto přesně, jak se Charmaine musela cítit, když mi měla oznámit, že je těhotná. Řekla jsem jí, že je to její tělo a taky její rozhodnutí. Ať udělá cokoli, podpořím ji v tom. Je to neskutečná máma a možná, že její mateřství posílilo naše vzájemné pouto," dodala čtyřiatřicetiletá babička, která žije s manželem, třemi dcerami a partnerem Charmaine společně pod jednou střechou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.