V mírovské věznici zemřel pedofilní učitel tance, který zneužil 11 holčiček. Některé ve školkách

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2020

Odpykával si devítiletý trest za pohlavní zneužívání dívek v pražských mateřských školkách. Učitel tance ale na jaře zemřel v mírovské věznici. Pro ČTK to uvedl zdroj z justice. Bezpečnostní sbor událost prověřuje, stejně jako případ vraha a tyrana dítěte Josefa K., který před několika spáchal údajnou sebevraždu ve Valdicích.

Pedofil zemřel podle informací ČTK za mřížemi letos v dubnu. Kromě trestu odnětí svobody ve věznici se zvýšenou ostrahou se měl podrobit ústavní sexuologické léčbě a soudy mu také na maximální možnou dobu - tedy na deset let. Zároveň dostal zákaz jakékoliv práce s dětmi.

Muž zneužil v letech 2015 a 2016 deset holčiček v sedmi různých školkách. Jedenáctou dívku na letním tanečním soustředění. Dívky před skrytou kamerou líbal, hladil nebo prováděl kopulační pohyby.

U tří holčiček zašel ještě dál. Dvěma prováděl orální sex. Ze třetí, šestileté, si udělal taneční asistentku, která ho doprovázela na dětských kurzech a s kterou měl sexuální vztah. Po dobu dvou let jí postupně cíleně učil různé praktiky a natáčel s ní pornografická videa.

Matka dívky věděla, že muž je pedofil, a přesto u něj dceru několikrát týdně nechávala přes noc. Soudy jí letos v lednu pravomocně uložily 4,5 roku vězení. Za mřížemi zatím není kvůli odkladu nástupu do vězení.

Muž při hlavním líčení odmítl obvinění, že dívky zneužíval kvůli svému uspokojení. Tvrdil, že je miloval a že žádnou z nich nikdy k ničemu nenutil. O své šestileté "partnerce" uvedl, že s ní chtěl být až do smrti.

Počátkem tohoto měsíce zemřel ve vězení také muž, kterému vrchní soud krátce předtím zvýšil trest za utýrání tříletého dítěte z 16 na 22 let. Jde o Josefa K., který brutálně utýral Marečka z Loun. Téměř tříleté dítě následkům týrání podlehlo loni v únoru. Josef K. minulý týden spáchal sebevraždu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.