Reklama:

Ve Sněmovně patřil k nejvýraznějším. Jsem už jen OSVČ, říká Mikuláš Ferjenčík a prozradil, čím se dnes živí

Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
Foto: Se svolením Mikuláše Ferjenčíka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 1. 2022

Do Poslanecké sněmovny se po loňských volbách dostali jen čtyři Piráti z celkového počtu 37 mandátů pro koalici Pirátů a Starostů. Kartami zamíchalo masivní kroužkování příznivců Starostů. Piráti měli do té doby ve Sněmovně celkem 22členný klub. Ztratili tedy 18 poslanců, mezi nimi i ekonomického experta strany Mikuláše Ferjenčíka (34). Pro ŽivotvČesku.cz na dotaz prozradil, jak se mu dnes žije.

Reklama:

"Jsem doma s dětmi, jsem OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná, pozn. red.) a občas sháním nějakou práci, ale tím, že mám něco našetřeno, tak to není tak těžké," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý poslanec za Piráty, který v listopadu loňského roku na světě v roli otce přivítal svého třetího potomka. "Už máme čtyřletého Matouše, dvouletého Šimona a teď Nilse," upřesnil.

Pro Mikuláše Ferjenčíka po volbách skončila etapa, kdy patřil k nejvýraznějším kritikům dnes už exministryně financí Aleny Schillerové. I když opustil Sněmovnu, politiku za hlavu nehodil.

Reklama:

"Sháním nějaké zaměstnání, které bude vhodné a připravuji se na primárky do pražského zastupitelstva, které budou začátkem února. Když jsem byl v zastupitelstvu, tak jsem se věnoval změnám územního plánu, aby v případě, že se mění, na to nedoplatili lidé. A dále hospodaření města, kde v oblasti udržitelnosti rozpočtu městských částí vnímám obrovské problémy, které je potřeba řešit," popsal Mikuláš Ferjenčík, jaké jsou jeho plány do budoucna.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: