Ve společnosti se Felix Slováček cítí bezpečně. Po boku manželky Dády Patrasové vysvětlil, proč se nebojí covidu

Dagmar Patrasová a Felix Slováček
Dagmar Patrasová a Felix Slováček
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 2. 2022

Fanouškům hudebníka Felixe Slováčka (78) určitě neuniklo, že se známý saxofonista v poslední době po boku manželky Dády Patrasové (65) objevuje poměrně často ve společnosti, a to navzdory epidemii koronaviru, kterým se denně nakazí desítky tisíc lidí. "Po třech vakcínách jsem snad za vodou," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček.

Pro muzikanty je období epidemie koronaviru velmi náročné, především kvůli některým opatřením, která jim komplikují život. "Je to pak samozřejmě takové smutné. Člověk musí hrát aspoň doma, ale to v podstatě tak trochu vymetáme pavučiny z hudebních nástrojů," popsal pro ŽivotvČesku.cz své pocity z probíhající epidemie Felix Slováček.

"Já samozřejmě můžu někam přijet jen s klavírem nebo hrát s playbackem, jenže to není ono. Ten orchestr mi prostě chybí, chci se o něj i nadále starat a doufám, že teď už opravdu budeme mít konečně klid," řekl s nadějí v hlase pro ŽivotvČesku.cz talentovaný multiinstrumentalista s tím, že situace je komplikovaná nejen kvůli opatřením, ale také karanténám, do kterých se řada umělců opakovaně dostává.

Pokud jde však o vlastní zdraví, Felix Slováček si příliš starostí nedělá. "Já jsem třikrát očkovaný, navíc jsem covid prodělal. Kromě toho jsem měl imunitu vždycky dobrou. Po třech vakcínách jsem snad za vodou," zdůraznil Felix Slováček, jehož největší starostí momentálně je, aby již nepřišla další kulturní pauza.

V osobním životě se mu momentálně daří skvěle. Poté, co se loni za dramatických okolností rozešel s dlouholetou partnerkou Lucií Gelemovou (39), se vrátil domů k manželce Dádě. Jejich znovuobnovený vztah vypadá na dobré cestě, dvojice spolu často vrká na veřejnosti, a dokonce plánuje společnou zahraniční dovolenou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.