Ve středu startuje meteorologické léto. Teploty půjdou razantně nahoru. Kolik stupňů ukáže rtuť teploměru, přiblížila konzultantka počasí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2022

Úterní ráno bylo opět studené. "V Liberci teplota klesala k 2,5 °C, v Karlových Varech k 2,4 °C. Na Šumavě až k -5 °C. Nejvyšší odpolední teploty se už ale dostanou přes 20 °C - mezi 20 až 24 °C. Zpočátku dne bude skoro jasno až polojasno, po ránu pozor na ojedinělé mlhy. Během odpoledne bude docházet od jihozápadu k přibývání oblačnosti, později odpoledne a večer se k velké oblačnosti přidá déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Počasí u nás začne ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz ohledně předpovědi Dagmar Honsová.

Noc na středu přinese o poznání vyšší teploty než noci předchozí. Počasí v ČR ale bude pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu, takže oblačnosti i srážek bude hodně. Ojediněle i bouřky.

"V první polovině noci bude od jihozápadu docházet k přibývání oblačnosti - na oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Ve druhé polovině noci bude naopak od západu docházet k ubývání oblačnosti až na polojasno a ustávání srážek. Srážkové úhrny se ojediněle zastaví i přes 20 mm. Po ránu se budou tvořit ojediněle mlhy. Ranní pocitové teploty budou klesat ke 13 až 9 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Ve středu startuje meteorologické léto. Oblačnost bude zůstávat aprílová, ale odpolední teploty už pokoří letní hranici, tedy 25 °C.

"Po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy, jinak bude v Čechách jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku oblačno a přeháňky. Postupně bude v Čechách docházet k přibývání oblačnosti a ojediněle se budou tvořit přeháňky, na východě území bude ubývat oblačnosti. Odpolední teploty budou mezi 21 až 26 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.