Ve vesmíru nejsme sami: Mimozemšťané nechtějí vyvolávat hysterii, tvrdí uznávaný profesor

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2020

Už desítky let řeší lidstvo otázku existence UFO, která zůstává dodnes zahalená tajemstvím. Obrovské množství případů lidí, kteří popisují osobní zkušenost s nevysvětlitelnými jevy nebo dokonce setkání s něčím takovým, jsou důvodem k tomu, že mimozemská civilizace nepřestává být ožehavým tématem. Profesor Haim Eshed (87), bývalý izraelský generál, tvrdí, že mimozemšťané nejsou pouze fiktivním obsahem sci-fi knih a filmů, ale skutečně existují. Pro ŽivotvČesku.cz se k jeho tvrzení vyjádřil odborník, který jeho slova zcela popírá.

Haim Eshed byl v letech 1981-2010 pověřen vedením izraelského programu vesmírné bezpečnosti. Profesor a generál ve výslužbě vnesl do nekonečné diskuze o existenci mimozemské civilizace zajímavé tvrzení, že ve vesmíru skutečně nejsme sami. Podle jeho slov mimozemšťané vyčkávají na vhodnou chvíli, až na Zemi zavládne klid a lidé je přijmou v míru.

"Nechtějí, aby se o nich veřejně mluvilo. O tom, že jsou tady. Lidstvo ještě není připraveno. Nechtějí vyvolat masovou hysterii, ale jejich záměrem je přimět nás k rozumu a porozumění. Čekají, až se lidstvo více vyvine a dospěje do fáze, kdy pochopíme v širším spektru, co je vesmír a vesmírné lodě," řekl profesor Haim Eshed v rozhovoru pro izraelský deník Jedi'ot achronot.

Eshed je přesvědčený, že Izrael a Spojené státy americké uzavřely s mimozemšťany dohodu a vznikla tzv. Galaktická federace. V rámci této spolupráce údajně vznikla dokonce také tajná základna na Marsu. Hlavním cílem kooperace je podle izraelského profesora to, aby zástupci planety Země měli možnost lépe prozkoumat taje a záhady vesmíru a lépe pochopili jeho fungování. Názory bývalého generála, které mnozí považují za holé nesmysly a bludy, mají však podle některých naopak spojitost se založením Vesmírných sil USA, jedné ze složek Ozbrojených sil Spojených států, které vznikly v prosinci 2019 z pověření amerického prezidenta Donalda Trumpa (74).

Izrael zaznamenává rekordní přírůstky počtu nakažených. Tato země přitom měla jako první v...

"Popravdě řečeno je to tak málo pravděpodobné, že za nejpravděpodobnější vysvětlení považuji to, že se jedná o špatný vtip nebo rozvíjející se psychickou nemoc," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jaromír Šrámek, předseda Českého klubu skeptiků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu