Ve vesmíru nejsme sami: Mimozemšťané nechtějí vyvolávat hysterii, tvrdí uznávaný profesor

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2020

Už desítky let řeší lidstvo otázku existence UFO, která zůstává dodnes zahalená tajemstvím. Obrovské množství případů lidí, kteří popisují osobní zkušenost s nevysvětlitelnými jevy nebo dokonce setkání s něčím takovým, jsou důvodem k tomu, že mimozemská civilizace nepřestává být ožehavým tématem. Profesor Haim Eshed (87), bývalý izraelský generál, tvrdí, že mimozemšťané nejsou pouze fiktivním obsahem sci-fi knih a filmů, ale skutečně existují. Pro ŽivotvČesku.cz se k jeho tvrzení vyjádřil odborník, který jeho slova zcela popírá.

Haim Eshed byl v letech 1981-2010 pověřen vedením izraelského programu vesmírné bezpečnosti. Profesor a generál ve výslužbě vnesl do nekonečné diskuze o existenci mimozemské civilizace zajímavé tvrzení, že ve vesmíru skutečně nejsme sami. Podle jeho slov mimozemšťané vyčkávají na vhodnou chvíli, až na Zemi zavládne klid a lidé je přijmou v míru.

"Nechtějí, aby se o nich veřejně mluvilo. O tom, že jsou tady. Lidstvo ještě není připraveno. Nechtějí vyvolat masovou hysterii, ale jejich záměrem je přimět nás k rozumu a porozumění. Čekají, až se lidstvo více vyvine a dospěje do fáze, kdy pochopíme v širším spektru, co je vesmír a vesmírné lodě," řekl profesor Haim Eshed v rozhovoru pro izraelský deník Jedi'ot achronot.

Eshed je přesvědčený, že Izrael a Spojené státy americké uzavřely s mimozemšťany dohodu a vznikla tzv. Galaktická federace. V rámci této spolupráce údajně vznikla dokonce také tajná základna na Marsu. Hlavním cílem kooperace je podle izraelského profesora to, aby zástupci planety Země měli možnost lépe prozkoumat taje a záhady vesmíru a lépe pochopili jeho fungování. Názory bývalého generála, které mnozí považují za holé nesmysly a bludy, mají však podle některých naopak spojitost se založením Vesmírných sil USA, jedné ze složek Ozbrojených sil Spojených států, které vznikly v prosinci 2019 z pověření amerického prezidenta Donalda Trumpa (74).

"Popravdě řečeno je to tak málo pravděpodobné, že za nejpravděpodobnější vysvětlení považuji to, že se jedná o špatný vtip nebo rozvíjející se psychickou nemoc," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jaromír Šrámek, předseda Českého klubu skeptiků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.