Večírek Petra Bendy v Teplicích zůstane bez pokuty. Nepřekvapuje mě to, řekl Jiří Paroubek

Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek
Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek
Foto: Tomáš Vrbenský / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2021

Hygienici rozhodli o tom, že narozeninový večírek severočeského podnikatele Petra Bendy (50) v jeho teplickém hotelu Prince de Ligne nebude mít dohru v podobě pokuty. Vlivný podnikatel umožnil svým hostům nerespektování vládních opatření, ale hygiena pro takové jednání nenašla dostatek důkazů. Mezi návštěvníky byl i někdejší předseda vlády Jiří Paroubek (68), který pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že závěr hygieny v tomto znění očekával.

"Nepřekvapuje mě to. Rozumíte, já vím, kde jsem byl a co jsem tam dělal a byla to mediální bublina. Takže nic jiného jsem ani neočekával," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, který již dříve k věci uvedl, že na akci byl pracovně.

"Nechápu, o co tady jde. Tam žádný večírek nebyl. Petr Benda měl setkání v úzkém rodinném kruhu. V průběhu dne chodili gratulanti k jeho 50. narozeninám, popřáli a zase zmizeli. Já tam byl plnit pracovní povinnosti, já spolupracuji s jeho společností. Řešili jsme s ředitelem a jeho účetním uzávěrku tak jako každý měsíc. Při té příležitosti jsem mu popřál, to je celé," uvedl již dříve Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nemá pocit, že by vládní nařízení jakkoliv porušil.

"Dostali jsme od policie podnět, zda zákon neporušila i právnická osoba, bohužel jsme ale neměli dostatek důkazů, abychom jí mohli uložit sankci. V tuto chvíli už tedy z naší strany majiteli hotelu ani dalším účastníkům večírku žádná pokuta nehrozí,“ sdělila portálu idnes.cz ředitelka krajské hygienické stanice (KHS) Lenka Šimůnková.

Desetitisícové sankce, které jsou maximem, nakonec od hygieniků obdržel šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička, člen rady ČT Jiří Šlégr a Vlastimil Dvořák mladší, člen rodiny podnikatele Bendy.

Všichni byli pokutováni za to, že neměli ve vnitřních prostorách budovy nasazenou roušku. Pokutu už všichni uhradili. Dále účastníkům akce hrozí sankce od teplického magistrátu, který převzal podněty k porušení vládních opatření. Celkem jde o 17 lidí. Všem hrozí pokuty ve výši 20 tisíc korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.