Vedení vyšehradské kapituly ke kauze Romana Prymuly: Budeme požadovat vysvětlení, uvedlo

Andrej Babiš a Roman Prymula
Andrej Babiš a Roman Prymula
Foto: Michal Protivanský/ CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 10. 2020

Situace v Česku se začíná vyostřovat nejen kvůli pandemii koronaviru, ale také kvůli stavu ve vládě. Současný ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) byl totiž novináři přistižen při nočním setkání v podniku, který měl být zavřený, s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem (58) a k tomu všemu bez roušky.

S kauzou přišel v ranních hodinách server blesk.cz a informoval o setkání ministra zdravotnictví Romana Prymuly s politikem Jaroslavem Faltýnkem v restauraci Rio´s na pražském Vyšehradě. Ta je v prostorách již několik let v nájmu. Majitelem objektu je Královská kolegiátní kapitula sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. V průběhu těchto dní zástupci kapituly nebyli informováni o požadavku poskytnout prostor pro jednání představitelů státu nebo politiků, uvádí oficiální tisková zpráva.

Restaurace uzavřela provoz vůči veřejnosti na základě přijetí krizových opatření kvůli koronaviru. "Událost zveřejněná deníkem Blesk nás zaskočila a nemáme k ní žádné přesné informace od nájemníka. Budeme po společnosti MIDI vyžadovat vysvětlení. Teprve na základě jejich vyjádření rozhodneme, jaké další kroky bude třeba učinit," řekl Michal Němeček, děkan kapituly.

Reagoval také na odpolední vyjádření ministra zdravotnictví. "V souvislosti s novými vyjádřeními pana profesora Prymuly z odpoledne 23. 10. uvádíme, že objekt restaurace Rio's je celý pronajatý společnosti MIDI a kapitula zde nemá žádné jiné prostory. V žádném dalším prostoru kapituly zmínění polici nebyli," vysvětlil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.