Vědma Barbara Kočková prozradila, jakou etiku musí kartářky dodržovat. S nevěrou to není lehké

Známá kartářka Barbora Kočková
Známá kartářka Barbora Kočková
Foto: se souhlasem Barbory Kočkové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 1. 2021

Doba je zlá nejen z ekonomického a zdravotního hlediska. Plno lidí hledá pomoc psychologa, kněze či kartářky. Vědma Barbara Kočkové (52) pro ŽivotvČesku prozradila, co dobrá kartářka nikdy nesmí klientům sdělit. "Když v kartách vidím nevěru, tak to neřeknu naplno, jen upozorním," uvedla věhlasná kartářka.

V České republice panuje období nejistoty, koronavirová krize působí na domácnosti. Řada lidí přišla o práci, jiní se bojí, že je takový osud může potkat v následujících týdnech. Obecně u lidí narůstá frustrace a deprimace, přitom možností, jak se »uvolnit« v současnosti moc není.

Vědmy a kartářky přiznaly, že v této době jim volá více lidí a hledají radu. Redakci ŽivotvČesku.cz kartářka Barbara Kočková uvedla, zda cítí ke klientům nějakou zodpovědnost a zda sděluje všechno, co karty ukážou.

"Ke správné kartářce patří etika a jistá opatrnost, co svým klientům řekne," svěřila pro ŽivotvČesku.cz Barbara Kočková s tím, jak je to v otázce třeba nevěry.

Otázka nevěry je vždy složitá. Co když karty ukážou, že se někomu rozpadá rodina?

Všichni řešíme nějaké vztahy. Je pravda, že vztahové věci vykládám nejčastěji. Hodně často padá otázka, zda má manžel jinou. Když mi v kartách u někoho vyjde nevěra, neřeknu to naplno, jen upozorním, aby dotyčná či dotyčný měli víc otevřené oči, aby se víc protějšku věnovali a podobně. Když se mě nějaká klientka zeptá: Mám od něj odejít? Tak nechápu, jak se mě na to může zeptat. Na to nikdy odpovídat nebudu. Řeknu jí ale, jaké to bude, když s ním zůstane, a jak se to bude lišit od situace, když od něj odejde. Konečné rozhodnutí je ale opět jen na ní.

Když k vám klient přijde, tak poznáte, zda věštbu unese?

Já už podle prvních tří slov poznám, kdo přede mnou stojí, nebo kdo je na druhém konci telefonu. Poznám, kteří lidé by špatnou zprávu nemuseli unést. Slova se musí vždy pečlivě vážit.

Odmítla jste někdy věštbu nebo jiný magický úkon provést?

Jedna paní po mně chtěla, ať zařídím jejímu manželovi neštěstí. Našel si totiž mladou ženu. Slibovala mi, že za to finančně zajistí mě i moje děti, ale to jsem odmítla. Tohle prostě neexistuje. Oznámila jsem jí, že je to naposledy, co se mnou mluví.

Mohou karty rozhodovat proti vůli člověka?

Karty jsou od toho, aby doporučily směr a ukázaly cestu. Když se například někdo rozhodne jít doprava nebo doleva, tak by se měl dozvědět, jaké to na obou cestách bude. Konečné rozhodnutí by však kartářka měla nechat pokaždé na klientovi a nikdy by ho neměla manipulovat do rozhodnutí. Je třeba si stále připomínat, že klienti by svá životní rozhodnutí měli mít vždy ve vlastních rukách.

Uvědomujete si, že máte ke klientům velkou odpovědnost?

Ano, je to tak. Sama se řídím heslem, že ke každému, kdo mi zavolá, přistupuji s obrovskou úctou. Každý výklad beru tak, jak když jde člověk ke zpovědi k faráři. Mám neskutečnou pokoru k celému vesmíru. Zažila jsem několik tragédií a ty mi otočily život vzhůru nohama. Když mi maminka umřela v náručí, začala jsem si naplno uvědomovat, že jsme tu jen na návštěvě. Všechno je pomíjivé a je třeba se k ostatním chovat s velkým respektem.

Stane se někdy, že lidé jsou s věštbou nespokojení a dají to najevo?

Lidé se často k něčemu hodně upínají. Třeba se upnou na jedno konkrétní přání, touží po určité věci, a vůbec si neuvědomí, že i kdyby to získali, nemusí to být pro ně vůbec dobré. A právě v té možnosti ukázat jim skrytou pravdu je to skutečné umění. Karty zjeví, co přinese štěstí, ale rozhodnutí je vždy na člověku.

Lidé se po dlouhém zimním období nadechli a budou si užívat sluneční paprsky. V létě ale z...

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu