Vědma předpověděla, co očkování udělá s českou společností. Lidé podléhají strachu, varuje

Covid - Ilustrační snímek
Covid – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 1. 2021

Koronavirová epidemie v Česku rozhodně nekončí a první měsíce roku 2021 se zdají být kritickými. Odborníci i politici se shodují, že světlo na konci tunelu představuje očkování. Jenže část Čechů je k vakcinaci velmi skeptická. "Situace nebude jednoduchá, blízkou budoucnost vidím jasně," prozradila pro ŽivotvČesku.cz kartářka Barbara Kočková.

Odborníci hovoří o tom, že je nutné proočkovat 70 procent populace. Pak by měl začít koronavirus konečně pomalu ustupovat. Premiér Andrej Babiš (66) i ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) se shodují na tom, že očkování je jedinou cestou, jak se dostat z krize a vrátit se k normálnímu životu.

Část české veřejnosti je však k očkování skeptická. Proti vakcinaci se staví i některé celebrity. "Co se týče vakcíny, tak se spíše očkovat nenechám. Covid osobně vidím jako velkou hru," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák Bohuš Matuš (47) s tím, že za svým názorem si rozhodně bude stát, i když je to myšlenka, která může vést až k různým konspiračním teoriím.

Vědma a kartářka Barbara Kočková promluvila o tom, co prozrazují karty. Zda se přístup české veřejnosti k očkování časem změní, nebo bude společnost nadále rozdělená.

"Karty mi ukazují, že situace nebude jednoduchá. Na očkování se český národ vůbec neshodne a to ani v blízké budoucnosti. Lidé mají strach a obavy. Strach z vakcíny, z budoucnosti - nyní tu vidím strach úplně ze všeho," vyčetla výklad v kartách pro ŽivotvČesku.cz Barbara Kočková.

Češi se podle ní začnou dělit na různé skupiny a nebudou táhnout za jeden provaz. "Bude tady skupina, která bude razantně proti očkování, a to napořád. Pak tu bude skupina, která o očkování začne postupem času přemýšlet. To budou lidé, kteří se obávají důvěryhodnosti vakcíny. Ti budou vyčkávat a sledovat vývoj, jak reagují ti, kteří se naočkovat nechali," uvedla kartářka pro ŽivotvČesku.cz.

Je tady také skupina, která se absolutně nebojí. Ti netrpělivě čekají na vakcínu a chtějí být naočkováni co nejdříve. Kočková vidí ve výkladu spory, které mezi těmito skupinami narostou. "Ten spor a problémy jsou větší, než si politici nyní chtějí připustit," zakončila svoji věštbu Barbara Kočková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.