Vendula Pizingerová popsala, jak je těžké se rok před 50. narozeninami starat o syna Pepíčka

Vendula Pizingerová
Vendula Pizingerová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2021

Mateřství přináší chvíle radosti, ale i zodpovědnost a náročné situace. Své o tom ví i Vendula Pizingerová (49) coby dvojnásobná maminka, která má doma šestnáctiletého Jakuba a devítiměsíčního Pepíčka. Rodičovské povinnosti ale zvládají s manželem Josefem Pizingerem na výbornou a těší se z velké rodiny. Už mají za sebou i letní dovolenou, kterou absolvovali dokonce i s miminkem. "Letos jsme byli s oběma kluky v Itálii Je to asi měsíc. A pak jsme vyrazili jenom s malým Pepou do Rumunska, bylo to moc fajn," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Vendula Pizingerová dokázala překonat v životě opravdu těžké chvíle. Nyní však prožívá zasloužené štěstí po boku manžela Josefa a má rodinu, kterou si vždycky přála. Syn Jakub z manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou (†68) už oslavil šestnáct let a v říjnu narozený Pepíček bude mít zanedlouho rok.

"Pepíček je hodně veselý, ale psychomotoricky zrychlený, takže si to s ním užíváme taky nějak tak zrychleně (směje se). Největší obavy jsem měla asi u Jakuba, aby se mu něco nestalo. Ale člověk s tím dítětem trošku otrne, ostražitější jsou spíše lidé kolem mě. Samozřejmě mám strach, aby Pepíček někde nespadl, protože už začíná chodit – musím být bdělá, vyspalá, i když to někdy úplně nevyjde. Snažím se brát všechno sportovně," řekla Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že její manžel si myslí, že bude důrazný táta, ale asi to tak nedopadne.

Rodina ani letos nechtěla vynechat letní dovolenou, která k prázdninám zkrátka patří. "Byli jsme s oběma dětmi v Itálii, je to asi měsíc. A pak jsme vyrazili jenom s malým Pepou do Rumunska, všechno bylo fajn. Takže dovolenou už máme za sebou," dodala Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.