Vendula Pizingerová popsala, jak je těžké se rok před 50. narozeninami starat o syna Pepíčka

Vendula Pizingerová
Vendula Pizingerová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2021

Mateřství přináší chvíle radosti, ale i zodpovědnost a náročné situace. Své o tom ví i Vendula Pizingerová (49) coby dvojnásobná maminka, která má doma šestnáctiletého Jakuba a devítiměsíčního Pepíčka. Rodičovské povinnosti ale zvládají s manželem Josefem Pizingerem na výbornou a těší se z velké rodiny. Už mají za sebou i letní dovolenou, kterou absolvovali dokonce i s miminkem. "Letos jsme byli s oběma kluky v Itálii Je to asi měsíc. A pak jsme vyrazili jenom s malým Pepou do Rumunska, bylo to moc fajn," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Vendula Pizingerová dokázala překonat v životě opravdu těžké chvíle. Nyní však prožívá zasloužené štěstí po boku manžela Josefa a má rodinu, kterou si vždycky přála. Syn Jakub z manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou (†68) už oslavil šestnáct let a v říjnu narozený Pepíček bude mít zanedlouho rok.

"Pepíček je hodně veselý, ale psychomotoricky zrychlený, takže si to s ním užíváme taky nějak tak zrychleně (směje se). Největší obavy jsem měla asi u Jakuba, aby se mu něco nestalo. Ale člověk s tím dítětem trošku otrne, ostražitější jsou spíše lidé kolem mě. Samozřejmě mám strach, aby Pepíček někde nespadl, protože už začíná chodit – musím být bdělá, vyspalá, i když to někdy úplně nevyjde. Snažím se brát všechno sportovně," řekla Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že její manžel si myslí, že bude důrazný táta, ale asi to tak nedopadne.

Charismatická herečka Miluše Bittnerová (43) bude zanedlouho druhým rokem maminkou na plný úvazek. Dcera Bettynka jí dělá jen samou radost a brzy oslaví své narozeniny. Před pár dny se představitelka řady skvělých rolí vrátila s rodinou z dovolené z Kanárských ostrovů, kterou si náramně užila. "Bylo to velmi příjemné a jsem ráda, že po delší době jsem byla u moře," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka.

Rodina ani letos nechtěla vynechat letní dovolenou, která k prázdninám zkrátka patří. "Byli jsme s oběma dětmi v Itálii, je to asi měsíc. A pak jsme vyrazili jenom s malým Pepou do Rumunska, všechno bylo fajn. Takže dovolenou už máme za sebou," dodala Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz.

Strach o život vlastního dítěte je asi ten nejhorší, který může člověk zažít. Rodina teprv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu