Reklama:

Vendula Pizingerová se těší na zajímavou dovolenou. Malého syna očkovat nechám, říká

Vendula Pizingerová
Vendula Pizingerová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2021

Plno Čechů v létě vyrazí k moři, protože jim teplé pláže prostě chybí. Velká skupina lidí ale bude trávit dovolenou v Česku, protože se obávají problémů spojených s testováním proti koronaviru. A pak je tu Vendula Pizingerová (49), která doma nezůstane, ale k moři se nechystá. Rodinu v létě vezme do rumunských hor. Pokud by to šlo, tak by nechala proti covidu očkovat celou svou rodinu včetně malého Josífka. "Domnívám se, že očkování má smysl. Myslím si, že covid se může týkat i dětí a je zbytečné riskovat," řekla Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Očkování mládeže a malých dětí budí emoce. Část epidemiologů je přesvědčená, že nejmladší ročníky bude nutné proočkovat, aby se mezi dětmi koronavirus nešířil a ony pak neohrožovaly své rodiče či prarodiče.

Reklama:

Někteří imunologové ale namítají, že očkovat děti je nelogický krok, protože mají silnou imunitu a zásah do jejich organismu přes vakcínu se v horizontu několika let může vymstít, protože o dlouhodobých účincích vakcíny očkování toho věda zatím moc neví.

Vendula Pizingerová má o očkování svých potomků jasno. Syn Josef má necelé dva roky a rozhodla by za něj maminka. Šestnáctiletý Jakub už se bude rozhodovat sám za sebe.

"Malého Josefa jsem nechala očkovat proti dětským věcem a třeba i proti meningokokovi. Domnívám se, že očkování má smysl. Myslím si, že covid se může týkat i dětí a je zbytečné riskovat. U Kuby, kterému je 16 let, to nechávám už na jeho rozhodnutí, ale já sama už očkovaná jsem," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Vendula Pizingerová a také dodala, že koronavirová epidemie ji před cestami po Evropě určitě neodradí.

"Máme auto se stanem na střeše a těšíme se, že v létě vyrazíme na cestu do Rumunska a pak samozřejmě zpět. Sama jsem zvědavá, jak cesta dopadne. Jedeme do hor a bereme i děti. Manžel nyní plánuje cestu, řeší dálniční známky, pojištění a vše zařizuje," usmála se Vendula Pizingerová s tím, že je ráda, že se o tyto věci nemusí moc starat.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: