Věra Mikulcová: Nejvíc mě vždycky pobaví, když rozkliknu profil "hejtra"

Věra Mikulcová a její partnerka Jana Paulátová
Věra Mikulcová a její partnerka Jana Paulátová
Foto: Se svolením Věry Mikulcové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2024

Nejlepší česká kulturistka Věra Mikulcová je ženou, pro kterou je posilovna životní styl a vášeň. Pro ŽivotvČesku.cz nedávno hvězda silového sportu a fitness trenérka uvedla na dotaz, co by poradila těm, kdo uvažují, že by si chtěli vyzkoušet nový koníček, případně zhubnout, protože »plavková sezona se blíží«. V současnosti se také rozpovídala o tom, jak bojuje s lidmi, kteří jí píší nenávistné komentáře.

Věra Mikulcová žije s celoživotní partnerkou Janou Paulátovou v Jihlavě - zároveň tam provozují úspěšné fitness centrum. Ve společné domácnosti s nimi žijí ještě jejich dva psi. Vzhledem k nedostatku času prý vlastní potomky neplánují, ačkoli se nebrání hlídání dětí svých přátel.

Pokud jde o posilování, ale i hubnutí, Mikulcová radí lidem, že je potřeba si stanovit cíl - tedy ujasnit si, co člověk očekává, čeho chce dosáhnout, vylíčila to pro ŽivotvČesku.cz.

"Nejdříve je potřeba, aby lidé, kteří chtějí začít cvičit, věděli, co vůbec chtějí. To znamená, zda chtějí hubnout, nebo naopak nabrat svaly. Následně takovým lidem pomocí speciálního přístroje změřím hodnoty, jak na tom jsou, a dále společně připravíme plán a jídelníček podle aktuální kondice," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz úspěšná závodnice a trenérka.

"Dále je dobré se postupně seznámit se stroji, k čemu slouží a jak je správně používat," popsala Věra Mikulcová pro ŽivotvČesku.cz cestu začínajícího fitness nadšence s tím, že pokud jde o to, že někdo chce zhubnout jen stravou, tak to lze, ideální kombinací pak podle ní je, když se k tomu přidá cvičení. Důvodem je, že tělo lépe na konkrétní »spalovací« procesy reaguje.

Mikulcová se proslavila mimo jiné i tím, že na ženu má poměrně výraznou svalnatou postavu. Sama pak přiznala, že v souvislosti s tím se setkává i s negativními komentáři - zejména na sociálních platformách. Vůči nim je však rezistentní a naopak je vnímá pozitivně, protože jak sama říká, »hejtři mně pomohli k popularitě«.

"Jak vždy říkám, je potřeba to brát jedním uchem dovnitř, druhým ven, takže si z toho nic nedělám," zdůraznila kulturistka v rozhovoru pro server iDNES.cz, kde dále upřesnila, jak k takovým lidem přistupuje. "Ti, co mi píší nenávistné komentáře, mi přijdou jako nespokojení lidé, kteří potřebují komentovat někoho, kdo vyčnívá ze společnosti," doplnila s tím, co ji nejvíce u lidí, kteří se o ní vyjadřují negativně, pobaví. "Nejvíc mě vždycky pobaví, když rozkliknu profil toho dotyčného, a to hovoří vždycky samo o sobě," dodala v rozhovoru pro zmíněné periodikum.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.