Věrná fenka smutnila po hospitalizaci páníčka. Týden na něj čekala u dveří nemocnice

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay.com
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 1. 3. 2021

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Velikou oddanost svému páníčkovi dokázala fenka Boncuk z Turecka poté, co byl hospitalizován v nemocnici. Celý týden chodila každý den čekat ke dveřím a doufala, že se dočká svého pána. "Nikdy nechodila dovnitř, vždy jen nakoukla a dál stála venku," řekla dojatá ostraha zařízení turecké tiskové agentuře DHA.

Cemal Senturk z Turecka byl pro své zdravotní obtíže odvezen sanitkou do nemocnice Medical Park Trabzon Karadeniz poté, co mu rodina přivolala lékařskou pomoc. Za záchranářským vozem od domu běžela věrná fenka Boncuk, která nechtěla svého páníčka nechat osamotě.

Rodina Senturka pro fenku přijela a vzala ji domů, ta ale odmítla zůstat a k nemocnici utekla znovu. Za svým páníčkem dovnitř nesměla a tak se každý den poté, co noc strávila v teple domova, vydala v 9 ráno k nemocnici, kde zůstala až do soumraku.

Muhammet Akdeniz, který je v nemocnici zaměstnán jako ostraha, fenku při svých směnách sledoval. "Přicházela ráno a večer, když se setmělo, šla zase domů. Nikdy nechodila dovnitř, vždy jen nakoukla a dál stála venku," uvedl dojatý muž pro tureckou tiskovou agenturu DHA.

Personálu nemocnice se věrné Boncuk zželelo a proto se o ni zaměstnanci starali, chodili ji hladit a krmili ji. V polovině týdne, který věrná psí přítelkyně strávila čekáním na svého pána, došlo k dojemnému setkání. Cemal Senturk měl lékaři povolených pár minut na čerstvém vzduchu, svou fenku pohladil a ona nadále vyčkávala, až bude moct brány nemocnice opustit definitivně.

Týden v nemocnici byl těžký pro Boncuk i jejího majitele. "Je na mě zvyklá a já na ni také. Mám ji rád a moc mi chyběla," řekl Senturk, kterého jeho milující fenka doprovodila po propuštění i na cestě domů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.