Věrnost až za hrob: 72letá žena zemřela při procházce v lese. Fenka čekala u jejího těla 3 dny v krutých mrazech

Fenka Nyusya přežila v mrazech -30 stupňů Celsia tři dlouhé dny
Fenka Nyusya přežila v mrazech -30 stupňů Celsia tři dlouhé dny
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 1. 2021

Oddanost a láska, která nezná hranic. Na začátku nového roku 2021 zmizela Ljuba Krupenniková (†72), která byla nalezena bez známek života po kolapsu v lese. Její věrná trpasličí teriérka Nyusya nedokázala opustit ženu, která se o ni roky starala a dala jí domov. Při teplotách dvou desítek stupňů pod nulou čekala u jejího těla na pomoc celé tři dny.

Dojemný příběh se smutným koncem. I tak by se dalo jednoduše popsat to, co se stalo Ljubě Krupennikové a její fence jménem Nyusya. Vše se odehrálo v ruském městě Divnogorsk v Krasnojarském kraji, kde 72letá důchodkyně vyrazila na procházku, která pro ni byla bohužel osudná. Žena se ztratila v neděli 10. ledna a pátrací akci zorganizovala Oksana Vasilishinová, vedoucí dobrovolnické skupiny Hledání pohřešovaných dětí v Krasnojarsku.

Pátrání nakonec vedlo k nalezení bezvládného těla ženy, která zkolabovala v lese a následně zemřela. Její fenka s ní zůstala celé tři dny v neskutečně mrazivých teplotách, které přesahovaly -20 stupňů Celsia. Nedokázala opustit milovanou paničku, proto se od ní nevzdálila ani na krok a zůstávala u jejího těla 72 hodin, než je záchranná skupina vypátrala.

Nyusya nemohla ženě jakkoli pomoct, ale její loajalita překonala všechny hranice. Sama totiž musela jako krátkosrstý drobný pejsek především v nočních mrazivých teplotách trpět a je v podstatě zázrak, že zvíře neumrzlo a dokázalo v tamních podmínkách přežít. Fenka skončila v péči Ljubiny rodiny, která se o ni bude po její smrti starat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.