Veronika Žilková otevřeně: Nemaluji se a nestylizuji se do mladice. V říjnu mi bude 60 let, co já mohu nabídnout za pikantérie?

Herečka Veronika Žilková
Herečka Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 9. 2021

Herečku Veroniku Žilkovou (59) si diváci oblíbili jak na divadelních prknech, tak ve filmech a seriálech. V posledních měsících si ale velkou přízeň fanoušků získává především na sociálních sítích. Sleduje ji téměř 60 tisíc lidí a největší zásluhu na tom nesou živá vysílání, při nichž s ní mohou diváci cvičit. Protože herečka takto ovlivňuje své své sledující, dalo by se říct, že je úspěšnou influencerkou. "Já ani nevím, co to slovo znamená. Ale jsem hrozně ráda, že mám tolik sledujících, a přitom pro to nic nedělám. Nefotím se na dovolených, nepíšu recepty. Cvičení s lidmi mi přišlo dobré, protože v době covidu mi chyběli diváci," řekla pro ŽivotvČesku.cz Veronika Žilková.

Veronika Žilková už více než půl roku cvičí v živém vysílání na sociálních sítích a spolu s ní mohou svou formu zlepšovat i lidé, kteří ji sledují. Právě sledovanost se oblíbené herečce zvedla a dalo by se tak říct, že je influencerkou, vliv na své fanoušky totiž určitě má. Na profil ale neumisťuje reklamy a ani nedokumentuje každý svůj krok. Je ale velmi vděčná za příznivce, kteří ji sledují a píší milé zprávy či komentáře, interakce s lidmi jí hlavně během lockdownů chyběla.

"Já ani nevím, co influencer znamená. Ale jsem hrozně ráda, že mám tolik sledujících a přitom pro to nic nedělám. Nefotím se na dovolených, nepíšu recepty. Cvičení s lidmi mi přišlo dobré, protože v době covidu mi chyběli diváci v divadlech. Jsem zvyklá na interaktivitu, že já jim něco přináším a oni reagují. Herec celý život funguje v kooperaci s divákem a za to, že jsem najednou na Instagramu měla diváky, kteří mi píšou, že jim ráno dodávám energii nebo je přestaly bolet záda, jsem šťastná," řekla pro ŽivotvČesku.cz Veronika Žilková.

Lidský a přirozený přístup je pro Veroniku Žilkovou důležitý. "Při cvičení sem tam řeknu nějakou historku, třeba co se mi stalo se psy, s babičkou nebo během natáčení. Chci, aby to vždy bylo jako osobní setkání a v době covidu jsem to brala jako podporu svých diváků. Už hraji 40 let a mnozí lidé se mnou vyrůstali, jiní jsou moji vrstevníci a další mě znají spíš z novější tvorby. Mám vůči nim pocit zodpovědnosti, když nebyly premiéry a nehrálo se v divadle, chtěla jsem jim poslat alespoň takhle nějaký optimismus, naději a chuť do života," popsala herečka pro ŽivotvČesku.cz, co chce fanouškům svými příspěvky předat.

"Natočila jsem zadarmo a v podstatě na koleni cestopis o Izraeli a lidi bavilo přiznání slabosti, toho, že se něčeho bojím. Asi je to stejný princip se cvičením. Baví je, když řeknu, že jsem udýchaná. Myslím si, že lidskost obecně ve společnosti chybí. Buď máte super výrobky z reklamy, kde je to falešný svět, kdy vám řeknou, že tímhle vyperete, tohle sníte a tímhle se natřete a budete superhrdina. Pak je v české společnosti obrovské osamění. Jsme zvláštní národ, který je citlivý, ale schovává to. Neumíme se jako Italové pohádat, vykřičet svoje pocity, tady je princip zavřít to v sobě a buď se trápit, pomlouvat nebo závidět," odhadla sympatická umělkyně pro ŽivotvČesku.cz, že právě lidskost mají její příznivci na jejím profilu rádi.

Mnoho celebrit na sociálních sítích používá filtry, na snímcích jsou tito lidé pak obvykle dokonale upravení a čas od času se vyfotí i v pikantnější pozici. "Já se snažím být přímá bez nějakých stylizací. Nemaluji se, cvičím v teplákách v kuchyni, a kdyby to bylo špatně, skončila bych po třetím vysílání. Letos v říjnu mi bude 60 let, co já mohu nabídnout za pikantérie? Mně třeba přijde hloupé všechno fotit a vysílat, to raději nechám těm mladším. Na můj Instagram mohou lidé přijít pro to, co nabízím a co je mi vlastní, ale nebudu se stylizovat do pubertální mladice, která ukazuje vše, co zrovna dělá," dodala Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz, proč je pro ni přirozenost důležitá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.