Veronika Žilková prozradila, jaká je její současná váha. Rozchod s manželem Martinem Stropnickým na ní zanechává zřejmé stopy

Veronika Žilková (vpravo) a její manžel Martin Stropnický
Veronika Žilková (vpravo) a její manžel Martin Stropnický
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 3. 2022

Veronika Žilková (60) prožívá těžké životní chvíle, které bolí. Po 18 letech se jí rozpadlo soužití s mužem, o kterém si myslela, že spolu vydrží napořád. Způsob, jakým Martin Stropnický (65) ukončil jednu životní etapu, se zdá drsný, ale rozhodl se pro něj z nějakého důvodu. Podle psychologa Jeronýma Klimeše (54) zejména z důvodu, že se bál divoké debaty, uvedl to pro ŽivotvČesku.cz. Rozpad vztahu na herečce zanechává nepříjemné stopy v podobě úbytku váhy. Prozradila aktuálně, že její váha je spíše dětská než patřící dospělé ženě.

Martin Stropnický se k odloučení nevyjadřuje. Konec vztahu oznámil manželce Veronice Žilkové e-mailem pravděpodobně proto, aby nedošlo k emotivním scénám. "To znamená, že se bojí té debaty. On má pocit, že nemá sílu vydržet tu debatu a následnou hádku. Aby tomu předešel, tak to oznamuje přes nekontaktní prostředek. Vypadá to, že ho kdykoliv převálcuje. Dělají to lidé, kteří se bojí předstoupit před toho partnera a říct mu, co se děje," popsal pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš, který se specializuje na problémy v rodinách a platí za špičku v oboru.

S těžkou situací, kdy se manžel Martin Stropnický rozhodl pro rozchod, aniž by to své manželce oznámil osobně, se Veronika Žilková snaží vyrovnávat po svém. Každý den cvičí v živém vysílání se svými fanoušky na Instagramu a nově se také angažuje v charitativní činnosti. Nejsou jí totiž cizí osudy válečných uprchlíků z Ukrajiny, a tak se rozhodla, že přiloží ruku k dílu.

Aktuálně herečka přiznala, kolik váží. "Já teď mám 45 kilo," uvedla to herečka v rámci natáčení na Instagramu své dcery Agáty Hanychové (36), a to v souvislosti s prodejem oblečení - garážového výprodeje.

Řada lidí má obecně problém s váhou. Spíše se ale trápí s nadváhou, což se o Veronice Žilkové říct nedá. Jak vlastně poznat, že už je člověk za hranou? Podle lékařky Taťány Staňkové existuje několik cest, jak to zjistit. "Existují na to vzorečky, kdy si každý může spočítat optimální hmotnost či zda spadá do kategorie nadváhy až obezity. Všichni znají takzvané BMI, což je standardní klasifikace podle National Institutes of Health, kde se to dělí na normální váhu, nadváhu, obezitu prvního stupně, druhého a obezitu extrémní třetího stupně," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Taťána Staňková z Centra pro poruchy metabolismu a výživy při Poliklinice na Národní v Praze.

V České republice trpí nadváhou a obezitou okolo 70 procent mužů a téměř 60 procent žen. Nadváha předchází obezitě, určuje se podle BMI (body mass index), tedy poměru váhy a výšky. Nadváha spadá do BMI 25-30, pak už je obezita, která se liší v závislosti na vyšším BMI. V rozmezí 30 až 35 je 1. stupeň obezity, 35 až 40 je 2. stupeň obezity a nad 40 se jedná o 3. stupeň obezity.

"Další možností, kterou zvládne jednoduše každý doma, je zjištění obvodu pasu a boků. Když se přeměříte, zjistíte riziko metabolických komplikací. Pokud jde o muže a pas má nad 94 centimetrů, má zvýšené riziko. Pokud nad 102 centimetrů, tak má vysoké riziko metabolických komplikací při obezitě. U žen je to nad 80 centimetrů zvýšené riziko a vysoké nad 88 centimetrů, což je velmi snadná orientace," dodala pro ŽivotvČesku.cz lékařka.

Vyšší stupně obezity už jsou podle odborníků život ohrožující a délka dožití bývá u takto nemocných lidí zkrácena až o 10 let. Záleží ale na řadě faktorů. Léčba nadváhy i obezity se zdá na první pohled snadná. Základem je totiž změna životního stylu. To však pro některé lidi bývá problém a mnohdy si s tím nevědí rady. Pokud jde ale o Veroniku Žilkovou, ta má spíše opačný problém.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.